Noslēdzies ikgadējais Mazo kultūras un tūrisma projektu konkurss, ko organizē pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” un finansē Rēzeknes pilsētas dome.

Projektu konkursa mērķis ir veicināt kultūras un tūrisma attīstību un jaunrades procesu veidošanu Rēzeknē, atbalstot daudzveidīgu un kvalitatīvu piedāvājumu un veicinot sabiedrības līdzdalību pilsētas kultūras un tūrisma attīstībā. Projektu konkursā var piedalīties gan juridiskas, gan fiziskas personas.

Izvērtējot iesniegtos projektus, komisija piešķīra papildu punktus tiem, kuri atbilst gada prioritātei. 2021. gada mazo projektu konkursa prioritāte – “Inovatīvas idejas ierobežojumu un attālinātības laikā”.

Atbilstoši nolikumam, finansējums tiek piešķirts līdz 50 procentiem no iesniegtā projekta summas, līdz ar to piešķirtā līdzfinansējuma apjoms nedrīkst būt mazāks par 200 eiro vai nedrīkst būt lielāks par 1500 eiro, jo kopējais budžets projektu konkursa atbalstam šogad ir 5000 eiro.

Šogad konkursā tika iesniegti septiņi projekti. Ņemot vērā to izstrādes kvalitāti un ilgtspēju, kā arī atbilstību konkursa nolikumam un šīgada prioritātei, Rēzeknes pilsētas domes Kultūras komisija nolēma atbalstīt četrus projektus:

  • biedrības “ESTO” projekta “Teiksma par Rēzeknes rozi” īstenošanai piešķirti 1184 eiro. Tajā tiks iestudēta un nofilmēta muzikāla folkloristiska pasaka. Videomateriāls tiks izvietots platformā “YouTube” un būs pieejams katram interesentam. Iestudējumā būs iesaistīti Rēzeknes folkloras kopas “Vīteri” bērni un jaunieši.
  • Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijai piešķirti 1033 eiro mākslas albuma “Akvarelists Vladislavs Paurs” izdošanai. Tas atklās izcilā Latgales akvarelista dzīvesgājumu un tajā būs redzami gan mākslinieka agrīnie darbi, gan tie, ko viņš radīja vēlākos gados.
  • Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolai projekta “Rēzeknes Mākslas nama vizītkarte” realizācijai piešķirti 856 eiro. Runa ir par Mākslas nama pagalmā izvietoto baneri ar piedāvājumiem un kontaktinformāciju. “Vizītkartes” dizaina veidošanā iesaistīs ne tikai Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, bet arī citu Rēzeknes izglītības iestāžu audzēkņus.
  • ARPC “Zeimuļs” projekts “Ar zīmuli kultūrā” ieguva 500 eiro. Tajā taps darba burtnīca bērniem ar dažādiem uzdevumiem par Rēzeknes kultūras objektiem.

“Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” pateicas visiem projektu iesniedzējiem un sveic atbalstīto projektu autorus, vēlot veiksmīgu ieceru realizāciju šogad! Atgādinām, ka 2020. gadā no 12 iesniegtajiem projektiem atbalstīti septiņi, 2019. gadā – pieci no deviņiem, 2018. gadā – astoņi no 15 projektiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?