Noslēdzies pašvaldības aģentūras “Rēzeknes Kultūras un tūrisma centrs” pagājušā gada oktobrī izsludinātais metu konkurss sienas gleznojumam Rēzeknē. Komisija bija spiesta atlikt pieteikumu izskatīšanu sakarā ar Covid-19 izplatības dēļ ieviestajiem ierobežojumiem.

Konkursa mērķis – uzlabot pilsētvidi un izveidot uz dzīvojamās ēkas fasādes (Atbrīvošanas alejā 111) gleznojumu, lai veicinātu jaunu, kvalitatīvu mākslas darbu radīšanu Rēzeknē, veicinātu Latvijas mākslinieku radošo darbību un stiprinātu rēzekniešos piederības sajūtu pilsētai.

Pieteiktos darbus vērtēja Rēzeknes pilsētas domes Kultūras komisija, pieaicinot dzīvojamās mājas pārstāvjus, uz kuras plānots izvietot gleznojumu, un Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas pārstāvjus.

Izvērtējot idejas oriģinalitāti, gleznojuma vizuālo pievilcību, tā atbilstību pilsētvidei un konkrētai vietai, tika nolemts par labāko atzīt Viktorijas Grapas un Jūlijas Šilovas kopdarbu. Rēzeknes pilsētai raksturīgie elementi iekļaujas abstrakto līniju ritmā un ir vienotas kompozīcijas sastāvdaļas. Ne tikai mūzikai ir ritms, bet arī pilsētai, kas skan kā mūzika. Ieklausieties, kā skan Rēzekne, sajūtiet tās vibrāciju ritmu.

Atgādinām, ka pirmās vietas ieguvējs saņem naudas balvu 150 eiro apmērā (pēc normatīvajos aktos noteikto nodokļu nomaksas).

Pie savas ieceres realizācijas mākslinieces ķersies šopavasar, tiklīdz iestāsies labvēlīgi laikapstākļi. Tādējādi Rēzeknē būs par vienu pievilcīgu vides objektu vairāk.

1 Comment
  1. e 2 gadiem atpakaļ

    Kā kāds kurš dzīvo tajā ēkas tuvumā, domāju ka gala rezultāts nav pārāk origināls, manuprāt varēja izvēlēties kautko kas nebūtu sašvīkātas līnijas.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?