19. marts Rēzeknes sporta dzīvē ir īpaša diena – aprit seši mēneši kopš vērienīgā “Olimpiskā centra Rēzekne” (OCR) daudzfunkcionālās arēnas atklāšanas pasākuma.

OCR valdes locekļi Jekaterina Meirāne un Vladimirs Bogdanovs atceras, ka 2020.gada 19.septembris bija ļoti gaidīts brīdis ne tikai rēzekniešiem, bet visai sporta nozarei Latvijā, jo līdz ar arēnas atklāšanu, Rēzeknē radās iespēja nodrošināt kvalitatīvu un modernu pilna servisa sporta bāzi visiem interesentiem.

“Mūsu mērķis bija parādīt, ka līdz ar OCR atklāšanu, paveras plašākas sportošanas iespējas, kas pieejamas katram interesentam. Jāatzīst, ka atklāšanas pasākums bija izcila inerce arēnas darba gaitu uzsākšanai, jo pirmajā mēnesī apmeklētāju skaits pārsniedza plānoto,” uzsvēra Jekaterina Meirāne.

Par galveno pirmā pusgada izaicinājumu kļuva ar vīrusa Covid-19 izplatību saistītie ierobežojumi, taču, neskatoties uz tiem, kopš atklāšanas pasākuma tika aizvadīti vairāki vērienīgi pasākumi, kas iezīmē objekta daudzveidību un kapacitāti, kā arī spēju pielāgoties apstākļiem. 2020. gada septembrī arēna savās telpās uzņēma Iespēju festivālu “Uzņēmēju dienas Latgalē 2020”, kas pulcēja uzņēmējus un apmeklētājus no visa reģiona. Savukārt oktobrī OCR ledus hallē tika aizvadīta Optibet hokeja līgas spēle, kur savā starpā tikās HK Dinaburga no Daugavpils un HK Liepāja.

OCR vadība atzīst, ka vairākas ieceres kā, piemēram, spēli starp Latvijas un Norvēģijas U-18 vecuma grupas izlasēm un Next Hockey turnīru bērniem, spēkā esošo ierobežojumu dēļ nācās atcelt, taču galvenais ir tas, ka organizatoriem bija vēlme sacensības aizvadīt tieši Rēzeknē. OCR komanda ir pārliecināta, ka nākotnē arēna kļūs par mājvietu daudziem ievērojamiem pasākumiem, kas veicinās dažādu sporta veidu attīstību ne vien Rēzeknes pilsētā, bet arī visā Latgales reģionā.

Kopš decembra Latvijā ir spēkā stingri ierobežojumi, kas iekštelpās ļauj trenēties tikai profesionālām komandām, taču arī šajā laikā tika rasti vairāki risinājumi, lai darbs neapstātos. Arēnas pakājē tika izveidota āra slidotava, kur iedzīvotāji vienas mājsaimniecības ietvaros varēja izbaudīt slidošanas priekus, savukārt bērniem bija iespēja aizvadīt āra hokeja un slidošanas treniņus. Treniņus uz āra mākslīgā seguma futbola laukuma turpina arī Rēzeknes bērnu-jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi.

Arī arēnas darbs neapstājās, jo treniņus turpināja futbola klubs TFK Rēzekne, savukārt februāra beigās visu arēnas infrastruktūru izmantoja futbola klubs Spartaks Jūrmala, kas Rēzeknē aizvadīja treniņnometni.

Olimpiskā centra komanda uzsver, ka neatsverams ieguldījums OCR attīstībā ir Rēzeknes pilsētas domei, Sporta pārvaldei un Rēzeknes bērnu-jaunatnes sporta skolai, kas koncentrē savus resursus uz to, lai palīdzētu arēnu piepildīt ar saturu. Neatsverams ieguldījums ir arī sporta federāciju pretimnākšana un ieinteresētība.

Par vēl vienu apstiprinājumu objekta unikalitātei kļuva godalgotā trešā vieta konkursa “Latvijas Būvniecības gada balva 2020” nominācijā “jaunbūve – sabiedriska ēka”. OCR komanda ir pagodināta, ka konkursa žūrija atzinīgi novērtēja objekta pieteikumu un šajā konkursā ir izdevies ierindoties starp laureātiem.

OCR vadība atzīmēja, ka OCR kolektīvs ir gatavs jauniem izaicinājumiem un nevienu brīdi nav bijis šaubu, ka virzība uz priekšu notiek viena mērķa labad – sekmēt sporta attīstības iespējas Rēzeknē un visā Latgales reģionā, radīt kvalitatīvu mācību treniņu bāzi augsta līmeņa nacionālo un starptautisko sportistu sagatavošanai olimpiskajos sporta veidos, kā arī uzlabot iedzīvotāju sporta kultūras un veselības līmeni.

Runājot par nākotnes iecerēm, OCR vadība ir pārliecināta, ka arī turpmāk tiks rasti jauni risinājumi. Lielākā daļa atcelto pasākumu provizoriski tika pārcelti uz 2021. gadu, kā arī jau šobrīd ir iezīmēti vairāki citi pasākumi kā, piemēram, Baltijas hokeja līgas fināls.

OCR komanda cer, ka jau pavisam drīz ar interesentiem varēs tikties klātienē, lai kopīgi baudītu sporta pasākumus futbola laukumā, āra peldbaseinā, ledus hallē, daudzfunkcionālajā sporta zālē un trenažieru zālē.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?