Ceturtdien, 25. martā, Rēzeknes pilsētas dome aicina rēzekniešus individuāli katram ērtā laikā nolikt ziedus komunistiskā genocīda upuru piemiņas vietās dzelzceļa stacijas “Rēzekne II” teritorijā un skvērā Atbrīvošanas alejā pie baptistu baznīcas, kā arī pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”, atminoties Rēzeknes iedzīvotājus, kas izvesti uz Sibīriju 1949. gada 25. martā.

Pieminot šo notikumu, represētajiem rēzekniešiem Jēzus Sirds katedrālē 25. martā plkst. 10.00 notiks svinīgs dievkalpojums. Vēršam uzmanību, ka sakarā ar Covid-19 spēkā esošajiem ierobežojumiem dievkalpojuma apmeklētāju skaits ir ierobežots, tomēr tā translāciju varēs dzirdēt Latgales radio ēterā.

1949. gada 25. martā Latvijā notika vērienīgākā cilvēku izvešanas operācija uz Sibīriju un citiem attāliem PSRS reģioniem. Pavisam šajās dienās tika represēti vairāk kā 40 tūkstoši cilvēku, tostarp arī vismaz 10 tūkstoši bērnu. Un tikai pēc 1989. gada šie cilvēki tika pilnībā reabilitēti, bet viņu likteņi un viņu bērnu un radu likteņi bija izkropļoti, un daudzi tūkstoši no viņiem tā arī nevarēja atgriezties dzimtajās mājās.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?