Aiziet mūžībā izcili rēzeknieši, kuri veltījuši Rēzeknes attīstībai un plaukumam savas zināšanas, spējas, dzīves pieredzi, visu savu aktīvā darba mūžu. Viņi aiziet, bet viņu devums uz mūžīgu palikšanu ar sirsnīgu pateicību ir iekalts Rēzeknes un rēzekniešu likteņos. Tagad Rēzekne aizvada pēdējā gaitā Viktoru Sprūgu – ilggadēju Rēzeknes 1. vidusskolas pedagogu un direktoru. Viņa sirds pārstāja pukstēt 2021. gada 20. martā.

Viktors Sprūga dzimis 1934. gada 8. novembrī Rēzeknes apriņķa Bērzgales pagasta Kozlovā, mācījies Rēzeknes rajona četrklasīgajā Labvāržu skolā, kuru pabeidza divos gados, turpināja mācības Kalnezeru septiņgadīgajā skolā, un arī to pabeidza kā teicamnieks, tādēļ varēja bez eksāmeniem iestāties Rēzeknes pedagoģiskajā skolā, kuru arī pabeidza kā teicamnieks – ar “sarkano diplomu”. Ar teicamu “sarkano diplomu” viņš absolvēja arī Daugavpils valsts pedagoģisko institūtu, kur mācījās Fizikas-matemātikas fakultātē.

Darbam Rēzeknes 1. vidusskolā viņš veltījis 42 no kopējiem 45 darba gadiem izglītības sistēmā, no tiem 28 gadus ir bijis Rēzeknes 1. vidusskolas direktors. Viņš bija tas, kurš prata būt gan atbildīgs un prasīgs kolektīva vadītājs, gan arī labs padomdevējs un patīkams sarunu biedrs, kuram piemita smalka humora izjūta, kā arī prasme uzklausīt un izprast. Viņa vadībā skola bija viena no prestižākajām izglītības iestādēm visas Latvijas mērogā. Par savu profesionālo, talantīgo un bezgala atbildīgo darbu Viktors Sprūga sava darba mūža laikā saņēmis vairākus valsts un pilsētas apbalvojumus, Goda un Atzinības rakstus, bet 2005. gadā rēzeknieši un Rēzeknes pilsētas dome piešķīra viņam Rēzeknes pilsētas Goda pilsoņa nosaukumu. Taču ne mazāk svarīga tā sirsnība un pateicība, kura vienmēr paliks viņa kolēģu un daudzo audzēkņu sirdīs. Lai tā viņu mūžam silda tālajos aizsaules ceļos.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?