Latvijas Pasākumu foruma tiešraidē 24. marta vakarā virtuāli tika pasniegta Latvijas Pasākumu foruma Izcilības balva, kurai bija pieteikti vairāk nekā 100 pasākumi, pilsētvides aktivitātes un notikumi, kas norisinājušies Latvijā 2020. gadā, tostarp arī četras mūsu Rēzeknes aktivitātes. Svinīgās ceremonijas laikā tika paziņoti 18 Izcilības balvas kategoriju laureāti. Multimediālā brīvdabas fantāzija “Sapnis Rēzeknē” ieguva Izcilības balvu kā 2020. gada izcilākais notikums Latgalē.

Droši vien katram rēzeknietim atmiņā vēl dzīvo šī burvīgā Elitas Patmalnieces krāsu, skaņu un tēlu pasaule, kura bija skatāma 13., 14. un 15. novembrī katru vakaru, iestājoties tumsai. Tā bija skaista pirmssvētku sajūsmas un, pat ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, kopības sajūta, kura tika iemūžināta rēzekniešu fotogrāfijās, videoierakstos un atmiņās. Pa Atbrīvošanas aleju no Latgales līdz Nikodema Rancāna ielai tika izgaismotas vairākas ēkas ar mākslas darbu etīdēm, kuras rēzekniešiem deva iespēju vienlaikus izdzīvot visus četrus gadalaikus – bezrūpīgo vasaru, majestātiskajo rudeni, apcerīgo ziemu un trakulīgo pavasari.

Instalācijas darbu autore ir Elita Patmalniece, sižetiskās līnijas autors Kārlis Anitens, video mākslinieks – Kārlis Ozoliņš. Projektu producēja “Untitled Originals”.

Atgādināsim, ka Latvijas Pasākumu forums pirmo reizi organizē Izcilības balvu ar mērķi atzīmēt izcilus notikumus, pasākumu organizatorus, uzņēmumus, radošos un tehniskos risinājumus un norises vietas pasākumu jomā. Starp 2020. gada finālistiem bija arī Rēzeknes pilsētā notikušie pasākumi četrās kategorijās: “Olimpiskā centra Rēzekne” atklāšanas pasākums un Gaismas pastaiga “Sarkanbaltsarkanais” kategorijā “2020. gada izcilākais notikums Latgalē”, “Rēzeknei – 735: pilsētas svētki un gaisa balonu festivāls” – kategorijās “2020. gada izcilākais notikums Latgalē” un “2020. gada izcilākie pilsētas svētki”, savukārt multimediālā brīvdabas fantāzija “Sapnis Rēzeknē” – kategorijās “2020. gada izcilākais notikums Latgalē”, “2020. gada izcilākais pilsētvides noformējums” un “2020. gada izcilākais gaismas objekts/projekcija”.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?