Daugavpils “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pieteikumam izveidojusi Latvijā vēsturiski lielāko sadarbības tīklu un nozīmīgajam titulam kandidēs kopā ar Rēzekni, kā lielāko sadarbības partneri, un visu Latgales reģionu.

Latgales reģiona pašvaldības parakstījušas sadarbības memorandu, vienojoties par kopīgu sadarbību Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programmas veidošanā. Sadarbības memorandu parakstījuši Daugavpils pilsētas, Rēzeknes pilsētas, Aglonas novada, Baltinavas novada, Balvu novada, Ciblas novada, Dagdas novada, Daugavpils novada, Ilūkstes novada, Kārsavas novada, Krāslavas novada, Līvānu novada, Ludzas novada, Preiļu novada, Rēzeknes novada, Riebiņu novada, Rugāju novada, Vārkavas novada, Viļakas novada, Viļānu novada un Zilupes novada domju priekšsēdētāji.

“Kā Eiropas kultūras galvaspilsētas titula kandidāti, mēs radām starptautiskas nozīmes kultūras programmu Latgales reģionā. Tā veicinās laikmetīgu kultūras notikumu un produktu radīšanu un pieejamību,  kultūras un radošo industriju nozarē strādājošo profesionālo izaugsmi, iedzīvotāju mūžizglītību kultūras jomā un pilsonisko aktivitāti,” skaidro Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis.

Iveta Maļina-Tabūne, Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja apliecina, ka šis ir Latgalei stratēģiski svarīgs projekts un Latgales pašvaldības kopīgi popularizēs Latgales reģiona kultūras mantojumu, laikmetīgo mākslu un tradīcijās balstītu kultūras un radošā tūrisma piedāvājumu, attīstot Daugavpili un Latgali kā starptautiski atpazīstamu galamērķi.

Daugavpils Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 pieteikuma koncepcijai dots nosaukums “Lingua Franca: meklēt, radīt, runāt”. Daugavpils vēlas kļūt par 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, lai kopā ar  Rēzekni un visu Latgali radītu un arī visai Eiropai rādītu to, kā sabiedrībā ar viedokļu dažādību kultūra un māksla kļūst par pamatu kopīgai valodai jeb “Lingua Franca”. Daugavpils kā Eiropas kultūras galvaspilsēta aicina uz kopradīšanu un sadarbību visās valodās runājošus cilvēkus, lai dažādie burti, zilbes, vārdi un teikumi savītos šodienai nozīmīgos stāstos par ilgtspējīgu kopīgu dzīvi, kurā cilvēki ar prieku rūpējas viens par otru un dabu, kurā māksla un zinātne palīdz viena otrai atrast atbildes uz veselīgai nākotnei svarīgiem jautājumiem un, kurā kultūra un māksla palīdz pielikt punktu nesaskaņām, jautājuma zīmi neskaidrajam un izsaukuma zīmi cilvēcībai. Daugavpils ar tās bagātīgo kultūrvēsturisko mantojumu, dinamisko attīstību un aktīvajām kopienām ciešā sadarbībā ar Rēzekni un Latgales reģionu ir apņēmības pilna iegūt titulu “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027”. Plašāka informācija daugavpils2027.eu

Informāciju sagatavoja Diāna Soldāne, Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa pieteikuma izstrādes darba grupas koordinatore

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?