Noslēgusies pētījumu centra SKDS veiktā Rēzeknes pilsētas iedzīvotāju socioloģiskā aptauja, kuras ietvaros tika uzrunāti 500 rēzeknieši. Aptaujas mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju uzskatus par dažādiem pilsētas dzīves jautājumiem, tajā skaitā par pašvaldības darbu, pilsētas attīstību, pārvietošanās paradumiem, sportu, kultūru, veselību u.c. tēmām.

Lai aptaujas rezultātā iegūtie dati būtu vieglāk uztverami, tie pārskatāmā veidā tiks publicēti pakāpeniski pašvaldības oficiālajos sociālo tīklu profilos, portālā www.rezekne.lv, kā arī informatīvajā izdevumā “Rēzeknes vēstnesis”. Šobrīd SKDS iesūtītie dati pašvaldībā tiek analizēti un pilnā apjomā būs pieejami maijā.

Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos ierobežojumus, aptaujas metode bija telefonintervijas, nevis intervijas klātienē, kā tas ir ierasts. Iedzīvotāju intervēšana notika no 2021. gada 11. februāra līdz 3. martam.

Aptaujā piedalījās 500 Rēzeknes iedzīvotāji, kas ir vecāki par 18 gadiem, veidojot Rēzeknes iedzīvotāju kopuma mikromodeli. Tas nozīmē, ka dažāda dzimuma, vecuma un tautību Rēzeknes iedzīvotāji pētījuma izlasē iekļauti līdzīgās proporcijās kā Rēzeknē kopumā.

Pirms pētījuma rezultātu analīzes uzsākšanas iegūtie dati tika pakļauti svēršanas procedūrai pēc dzimuma, vecuma un tautības, lai tie precīzi atbilstu jaunākajiem PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas datiem par Rēzeknes iedzīvotāju kopumu.

Pētījuma ietvaros analizēti 43% vīriešu un 57% sieviešu viedokļi, 45% latviešu un 55% cittautiešu viedokļi. Pētījumā analizētas arī dažāda vecuma iedzīvotāju atbildes – no aptaujātajiem 38% ir vecumā no 18 līdz 44 gadiem, 35% ir vecumā no 45 līdz 63 gadiem, un 27% ir vecāki par 63 gadiem.

Lielākā daļa respondentu jeb 52% dzīvo centra rajonā, pārējie aptaujātie kā savu mājvietu norādījuši Ziemeļu rajonu (24%), Dienvidu rajonu (13%) un Vipingu (12%).

Aptauju veica īpaši sagatavoti pētījumu centra SKDS intervētāji, ievērojot noteiktu procedūru. Pētījumu centra SKDS pētniekiem ir vairāk nekā 20 gadu pieredze dažādu Latvijas pilsētu iedzīvotāju aptauju veikšanā, pētnieki ir Latvijas Sociologu asociācijas biedri. Rēzeknes pilsētas deklarēto iedzīvotāju socioloģiskā aptauja un tās rezultātu apkopojums izmaksāja 7 799 eiro.

Pētījumu centrs SKDS un Rēzeknes pilsētas dome izsaka lielu pateicību tiem Rēzeknes iedzīvotajiem, kas piedalījās aptaujā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?