Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Ceturtdien, 1. aprīlī, notika kārtējā projekta “Zaļās pilsētvides plānošana un pārvaldība ilgtspējīgai pilsētu attīstībai Latvijas – Krievijas robežpilsētās” (LV-RU-021) darba grupas tikšanās. Tā notika jau ierastajā tiešsaistes režīmā, izmantojot interneta platformu Zoom.

Viens no galvenajiem jautājumiem, kuru apsprieda partneri, kopīgs darbs pie elektroniskās rokasgrāmatas (rīcības ceļveža) izstrādes speciālistiem, kuru darbs ir saistīts ar pilsētvides labiekārtošanu, uzturēšanu un attīstīšanu. Praktiskās rokasgrāmatas, kas būs pieejama visiem interesentiem, turklāt ne vien Pleskavā un Rēzeknē, ideja ir apvienot pilsētvides elementu piemērus, kurus izmantot konkrētās partnerpilsētu teritorijās. Rokasgrāmatā sniedz informāciju par to, kādiem, piemēram, jābūt soliņiem, urnām, vides objektiem (skulptūrām, instalācijām), kronšteiniem ziedu kompozīcijām, norādēm, izkārtnēm un daudzām citām lietām, lai tās atbilstu Pleskavas un Rēzeknes garam un vizuālajam tēlam. Šobrīd tiek izstrādāta tehniskā dokumentācija, lai veiktu cenu aptauju rokasgrāmatas izstrādei.

Projekta galvenie pasākumi jau ir notikuši, bet darba joprojām vēl ir daudz – tūrisma maršrutu prezentācija Rēzeknē un Pleskavā, darbu noslēgums Rēzeknes Ziemeļu rajona parkā, degradēto teritoriju revitalizācijas papildus darbu saskaņošana un īstenošana Pleskavā.

Kopējās projekta izmaksas ir 650 560,77 eiro, no kuriem līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 585 504,69 eiro

Kontaktinformācija: projekta vadītāja  Nataļja Jupatova, t. +371 64607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

  • Rēzeknes pilsētas dome (vadošais partneris),  www.rezekne.lv;
  • Pleskavas pilsētas administrācijas būvniecības departaments.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju.
Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?