Pētījumu centrs SKDS februārī veica Rēzeknes iedzīvotāju aptauju, noskaidrojot rēzekniešu viedokli arī par svarīgākajiem komunālajiem pakalpojumiem. Lielākoties apjautātie iedzīvotāji atzinīgi novērtē komunālo pakalpojumu kvalitāti.

Vairāk nekā puse (55%) no 2021. gadā apjautātajiem iedzīvotājiem atbildēja, ka viņu mājokļa apsaimniekotājs ir SIA „Rēzeknes namsaimnieks”, 6% minēja SIA „SAR projekti”, 5% SIA “Latgales namu apsaimniekotājs”, kopumā 10% minēja kādu citu apsaimniekotāju, bet 21% norādīja, ka dzīvo privātmājā, kam nav apsaimniekotāja.

Dzīvojamās mājas apsaimniekošanas kvalitāti atzinīgi novērtēja 69%, bet par sliktu to atzina 18% aptaujāto.

Respondenti, kuru apsaimniekotājs ir SIA „Rēzeknes Namsaimnieks”, mājas apsaimniekošanas kvalitāti vērtējuši nedaudz kritiskāk nekā caurmērā. Viskritiskāko vērtējumu snieguši aptaujātie, kuru apsaimniekotājs ir SIA „Latgales namu apsaimniekotājs”, bet atzinīgāk nekā caurmērā mājas apsaimniekošanas kvalitāti vērtējuši tie, kuru apsaimniekotājs ir SIA „SAR projekti” vai cits apsaimniekotājs.

2017. gada un 2021. gada aptauju datu salīdzinājums liecina, ka šogad apsaimniekošanas kvalitāte kopumā vērtēta atzinīgāk nekā 2017. gadā.

Pētījuma rezultāti liecina, ka Rēzeknes pilsētas iedzīvotāji kopumā ir apmierināti arī ar siltumapgādi, ūdenssaimniecības pakalpojumiem un sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Vislielākā apmierinātība pausta, vērtējot ūdenssaimniecības pakalpojumus (92% apmierināti) un 2021. gadā sniegtais vērtējums ir ievērojami augstāks nekā laika posmā no 2013. gada līdz 2017. gadam.

Ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanu kopumā apmierināti bija 89% aptaujāto, bet neapmierinātību pauda 9%. Jāatzīmē, ka kopš 2013. gada veiktajos pētījumos vērojams pakāpenisks apmierinātības pieaugums ar šo jomu.

Vairākums aptaujāto (73%) bija apmierināti arī ar siltumapgādi (apkuri un silto ūdeni), neapmierināti ar to bija 12%. Apmierinātība ar šo jomu 2021. gadā bija augstāka nekā iepriekš veiktajās aptaujās.

Pētījumu centrs SKDS martā un februārī veica Rēzeknes pilsētas iedzīvotāju socioloģisko aptauju, kuras laikā tika uzrunāti 500 rēzeknieši. Aptaujas mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju uzskatus par dažādiem pilsētas dzīves jautājumiem, tajā skaitā par pašvaldības darbu, pilsētas attīstību, pārvietošanās paradumiem, sportu, kultūru, veselību u.c. tēmām.

Lai aptaujas rezultātā iegūtie dati būtu vieglāk uztverami, tie pārskatāmā veidā pakāpeniski tiks publicēti pašvaldības oficiālajos sociālo tīklu profilos, portālā www.rezekne.lv, kā arī informatīvajā izdevumā “Rēzeknes vēstnesis”. Šobrīd SKDS iesūtītie dati pašvaldībā tiek analizēti un pilnā apjomā būs pieejami maijā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

SAZINIES AR MUMS

Atsūtiet mums ziņu un mēs sazināsimies ar Jums tiklīdz tas būs iespējams.

Sūta
©2021 Rēzeknes pilsētas dome

Log in with your credentials

Forgot your details?