Rēzeknes pilsētas sabiedriskajā transportā bez maksas turpmāk varēs braukt arī rēzeknieši, kuru vidējie ienākumi pēdējos 12 mēnešos nepārsniedz 1028,70 eiro (bruto). Līdz šim limits bija 968,40 eiro (ņemot vērā Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datus par vidējo algu 2019. gadā).

Zināms, ka visbiežāk izmantotā Rēzeknieša kartes priekšrocība ir braukšana bez maksas pilsētas sabiedriskajā transportā. Šo atvieglojumu izmanto dažādas iedzīvotāju grupas, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Rēzeknes pilsētas administratīvajā teritorijā. Viena no grupām ir personas, kuru mēneša vidējie ienākumi pēdējos 12 mēnešos nepārsniedz 90% no CSP oficiālajā statistikas paziņojumā publicētā valstī strādājošo pagājušā gada mēneša vidējās darba samaksas apmēra (bruto).

Kā liecina CSP dati, 2020. gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 143 eiro. Tādējādi 90% no vidējas algas ir 1028,70 eiro un sabiedrisko transportu bez maksas varēs izmantot plašāks rēzekniešu loks.

Rēzeknes pilsētas domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrs vērš uzmanību uz to, ka iedzīvotājiem, kuri jau izmanto sabiedrisko transportu bez maksas, nevajag atkārtoti iesniegt nekādus dokumentus.

Plašāka informācija par Rēzeknieša kartes saņemšanu un izmantošanas iespējām sadaļā “Rēzeknieša karte”.

1 Comment
  1. Ina 1 gada atpakaļ

    Un kad beidzot domās arī par novada iedzivotājiem!?Pilsētniekiem ar zemiem ienākumiem un pensionāriem transports par brīvu, bet laucinieki (kā jau turīgāki), lai maksā ragā.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?