Nāk pavasaris, daba atplaukst un cilvēkos pamostas tieksme pēc jaunām emocijām. Arī ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, Rēzeknes kultūras ļaudis visa gada garumā pamanījušies piedāvāt rēzekniešiem interesantus, situācijai atbilstošus pasākumus. Sagaidot skaistāko pavasara mēnesi maiju, būsim gatavi izbaudīt arī skaistus, aizraujošus un atmiņā paliekošus maijā plānotos pasākumus.

Aktivitātes sākas jau 1. maijā, kad par godu Darba svētkiem uz Nacionālo biedrību kultūras nama kāpnēm tiek organizēts NBKN kolektīvu koncerts, no 1. līdz 4. maijam aicinām rēzekniešus piedalīties velobraucienā “Izbrauc Rēzekni”, bet no 1. līdz 31. maijam Latgales kultūrvēstures muzejs piedāvā jaunu muzejpedagoģisko programmu “Vai vairāk ir labāk?”. Savukārt Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētki 4. maijā iezīmēsies ar ziedu nolikšanu pie pieminekļa “Vienoti Latvijai” un skaistu mūziku fonā, kā arī ar aicinājumu Baltā galdauta svētkus svinēt ģimenē, kas piešķirs svētkiem ģimenisku un mājīgu noskaņu.

Šogad 9. maijā sakrīt tik īpaši svētki kā Mātes diena un Eiropas diena. Mātes dienā no 11.00 līdz 17.00 aicināsim ģimenes iepriecināt māmiņas ar iespēju izmantot košu, ziediem rotātu “foto būdu” un fotostūrīti Festivāla parkā un piedalīties Ģimeņu zīmējumu tapšanā uz asfalta pie “Zeimuļa”. Savukārt Eiropas dienas svinēšanas ietvaros sadarbībā ar biedrību “World at our home” pie NBKN ēkas tiks organizēta izstāde, veltīta 15 gadadienai kopš Baltijas valstu iestāšanās Eiropas savienībā. Skanēs Eiropas himnas ieraksti dažādos stilos – koris, orķestris, bērnu koris, ar vārdiem, bez vārdiem un tml.

15. maijā Aktīvā tūrisma diena, kas norisināsies Krasta ielas jaunajā promenādē. Tūrisma dienas ietvaros ir plānota vēsturisko foto brīvdabas galerija, digitālā vides spēle, simboliska koku stādīšana, laivošana ar smailītēm pa Rēzeknes upi un vairākas citas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, kuras tiks rīkotas ievērojot ierobežojumus un drošības noteikumus.

15. maijā – Muzeju nakts 2021, kuras tēma šogad ir “Robežas” un tā būs skatāma Latgales Kultūrvēstures muzeja TV monitorā un uz ekrāna pie ieejas. Tas būs vizuāls stāsts “Pārkāpjot senās fotogrāfijas robežas”, kurā izmantotas 20. gadsimta pirmās puses Rēzeknes skatu pastkartes un fotogrāfijas no muzeja krājuma. Stāsta pamatideja ir ielūkoties vērīgāk pilsētas iedzīvotāju sejās, pievērst uzmanību detaļām ielās un arhitektūrā, tā sajūtot tā brīža noskaņu vai notikumu. 3. stāva zālē vai logu vitrīnās – izstāde “Andrejam Paulānam – 125”, kur būs eksponēti A. Paulāna keramikas trauki, svečturi un sīkplastika no muzeja slēgtās krātuves. Tiks piedāvāta arī virtuālā pastaiga pa Rēzeknes ielām “Rēzekne laikmetu robežās”. Ieklausīsimies vēstures soļos un uzzināsim aizmirstus pagātnes stāstus par mums šodien labi zināmām vietām, celtnēm un cilvēkiem.

Jāpiebilst, ka maija pasākumu klāsts nav pilnīgs un var papildināties ar Mūzikas un mākslas festivālu “Seven Hills”, mākslinieku plenēru un citiem krāšņiem notikumiem. Pasākumu programma un formāts var mainīties atkarībā no spēkā esošajiem ierobežojumiem, tādēļ sekojiet pasākumu afišai Notikumu kalendārā vai arī jaunumu sadaļā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?