Rēzeknes slimnīcā veikta sarežģīta operācija pacientam, kurš sirgst ar paraneoplastisku neiroloģisko sindromu, pilnībā likvidējot neiroendokrīnu audzēju mugurkaula daļā. Šī, iespējams, ir vienīgā reize Baltijas valstīs un viena no nedaudzām operācijām pasaulē, kad šādā veidā izņemts audzējs mugurkaula daļā.

Dr. K. Malinka Rambadagalla atzīst, ka veiktā operācija ir unikāla ne vien ar inovatīvas metodes pielietojumu audzēja izņemšanā, bet arī tāpēc, ka paraneoplastiskais neiroloģiskais sindroms sastopams mazāk kā 1% pasaules iedzīvotāju.

Pacientam, iestājoties nodaļā ar kreisās kājas paralīzi, neiroendokrīnais audzējs (NET – no angļu valodas –  neuroendocrine tumors) tika atklāts, veicot vairākkārtējus diagnostiskos izmeklējumus un konsultējoties ar Latvijas vadošajiem neiroradiologiem. Audzēja neārstēšana vīrietim, visticamāk, radītu neatgriezenisku paralīzi. Būtiski atzīmēt, ka šāda tipa audzējus ir ļoti apgrūtinoši diagnosticēt, jo izmeklējumu kontrastvielas tajos neuzkrājas.

Ņemot vērā audzēja izmērus, sarežģīto anatomisko lokalizāciju un ciešo sasaisti ar muguras smadzeņu nerviem, tika pieņemts lēmums nevis izņemt mugurkaula skriemeļa daļu, ap kuru bija lokalizējies audzējs, un tad mugurkaulu stiprināt ar plāksnēm, bet gan caur nelielu iegriezumu pilnībā lokalizēt tikai audzēju, netraumējot mugurkaula nervu saknītes, saglabājot to funkciju un nodrošinot mugurkaula stabilitāti bez skrūvju balstiem. Kā norāda neiroķirurgs dr.K.M.Rambadagalla, tas palīdzēja pacientam ne vien saīsināt pēcoperācijas atveseļošanās periodu, bet arī jau nākamajā dienā sākt staigāt.

Pacients, pirms nonāca pie neiroķirurga dr. K.M.Rambadagallas, kurš detalizēti izvērtēja konkrēto gadījumu un piedāvāja risinājumu, jau ilgākā laika posmā bija saskāries ar dažādām veselības problēmām, kas nopietni ietekmējušas ne vien viņa dzīves kvalitāti kopumā, bet pat fiziskās pārvietošanās iespējas.

Šobrīd, pēc veiksmīgi pārciestas operācijas, pacients pateicas slimnīcas speciālistiem – Rēzeknes slimnīcas anesteziologiem, visam Neiroķirurģijas un neiroloģijas nodaļas personālam par profesionalitāti un rūpēm, kā arī slimnīcas fizioterapeitiem par īpaši pielāgoto speciālo vingrojumu kompleksu fizisko kustību atjaunošanai.

Dr. K.M.Rambadagalla ir ļoti gandarīts un pateicīgs, ka slimnieks ar tik nopietnām veselības problēmām viņam uzticējās un bija gatavs sadarbībai.

Rēzeknes slimnīca turpina iesākto neiroķirurģijas attīstību, lai Latgales un visas Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi.

Informāciju sagatavoja Laura Sondore, SIA “Rēzeknes slimnīca” sabiedrisko attiecību speciāliste

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?