Pavasaris Rēzeknē jau pilnā plaukumā un strauji tuvojas ziedošais maija mēnesis un svētki, kurus parasti Rēzekne svin plaši un jautri. Arī šogad maijā plānoti vairāki pasākumi, kuri gan notiks, ievērojot valstī pieņemtos ierobežojumus, tādēļ būs citādi, nekā iepriekš, taču ne mazāk aizraujoši.

Sestdien, 1. maijā – Darba svētki, un šogad Nacionālo biedrību kultūras nams piedāvā rēzekniešiem savu kolektīvu koncertu uz šīs kultūras ēkas kāpnēm. Jau nākamajā dienā – 2. maijā – Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama dzimšanas diena. Ievērojot ierobežojumus, šoreiz Nacionālo biedrību kultūras nama kolektīvu sveiciens būs virtuāls un to varēs skatīt sociālajos tīklos facebook, youtube un citās platformās.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētku dienā 4. maijā rēzeknieši aicināti individuāli visas dienas garumā nolikt ziedus pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”. Fonā skanēs mūzika visas dienas garumā. 4. maijā Rēzeknes mūziķi dosies ielās kopā ar VPDK “Dziga” tautumeitām, lai sveiktu rēzekniešus svētkos ar dziesmām un saldām pārsteiguma balvām.

No Darba svētkiem 1. maijā un līdz 4. maijam, kad ir Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena, rēzekniešiem tiks piedāvāts rēzekniešu iecienītais velobrauciens pa pilsētas ielām “Izbrauc Rēzekni”. Sporta pārvalde sadarbībā ar ARPC “Zeimuļs” un pašvaldības aģentūru “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” aicina atrast un izbraukt pilsētas kartē burtus, kas kopā veido vārdu “Rēzekne”. Var izmantot jau piedāvātos maršrutus vai arī veidot savus. Velobraucienā dalība un rezultāts jāpiefiksē ar fotogrāfijām vai ekrānšāviņu no savas mobilās vai citas iekārtas lietotnes, piemēram, Strava, Bike tracker u.c. Atskaites veidlapa jāaizpilda līdz 7. maijam.

No 1. līdz 4. maijam Tūrisma attīstības centrs organizē arī tematisko ekskursiju “7 brīvības pieturas Rēzeknē”. Maršruta interaktīvā karte no 1. maija būs atrodama atjaunotajā sadaļā “Tūrisms” un to varēs izmantot arī viedtālrunī pastaigas laikā. Publicējiet Facebook fotogrāfijas ar mirkļbirku #7BrīvībasPieturasRēzeknē pie sev tīkamākajiem objektiem, lai piedalītos balvu izlozē.

Savukārt Latgales Kultūrvēstures muzejs no 1. līdz 31. maijam piedāvā jaunu muzejpedagoģisko programmu “Vai vairāk ir labāk?”, kur ilgtspējīgas attīstības principi tiek skaidroti ar robotikas piemēriem. Nodarbība iespējama gan klātienē, gan attālināti.

Lai jums jaukas un aizraujošas maija brīvdienas!

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?