2020. gada 6. novembrī noslēdzās metu konkurss “Mākslas zinātnieka Jāņa Pujāta pieminekļa – vides objekta izveide”, kurā darbus iesniedza 12 mākslinieki no visas Latvijas. Žūrija iesniegtos darbus izvērtēs tiklīdz epidemioloģiskā situācija to ļaus.

Iepriekš tika noteikts, ka darbi tiks vērtēti pēc ārkārtas situācijas beigām, taču joprojām ir spēkā pulcēšanās ierobežojumi, līdz ar to pieņemts lēmums iesniegto darbu vērtēšanu pārcelt uz brīdi, kad žūrijas locekļi varēs izvērtēt darbus klātienē.

Metu konkursa mērķis ir iegūt priekšlikumus mākslas zinātnieka Jāņa Pujāta (1925–1988) pieminekļa-vides objekta realizācijai, kas mākslinieciskās, izteiksmīgās un saprotamās formās atklātu mākslas zinātnieka – Latgales keramikas lielākā zinātāja – Jāņa Pujāta personību un viņa devumu tautas mākslas (īpaši keramikas) izzināšanā un attīstībā.

Iesniegtos konkursa metus skatīs žūrijas komisija atbilstoši nolikumā noteiktajiem kritērijiem, izvērtējot pieminekļa ideju, vides objekta piegulošās teritorijas mākslinieciskā un koncepcionālā risinājuma kvalitāti un projekta realizācijas izmaksas. Metu konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu 2500,00 eiro.

Jānis Pujāts (1925–1988) ir bijis Latgales patriots, kultūras darbinieks, jurists, publicists, lektors, izcils orators, kura personības nozīmei ir būtiska loma Latgales podnieku dienu tradīcijas saglabāšanā un popularizēšanā Eiropas mērogā, balstot izcilos Latgales mākslas pētījumus zināšanās par vēsturi un jurisprudenci.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?