Maija mēnesis jau ir pilnā plaukumā, tātad tuvojas vasaras atvaļinājumu, ceļojumu un aktīvās atpūtas laiks. Rēzeknē vasaras tūrisma sezona tiks „iegriezta” 15. maijā, kad jaunajā Krasta ielas promenādē ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt pilsētas aktīvā tūrisma piedāvājumu, kā arī aizraujoši pavadīt laiku, ievērojot visus valstī noteiktos ierobežojumus.

Visas dienas garumā rēzeknieši un pilsētas viesi gan individuāli, gan ģimenes lokā ar mobilās aplikācijas palīdzību varēs piedalīties virtuālajā orientēšanas spēlē upes krastos. Spēles starts – pie Rēzeknes TICa, kur atradīsiet QR kodu ar spēles instrukciju. Promenādes posms pie dzirnavu tiltiņa uz vienu dienu pārvērtīsies par brīvdabas vēsturisko foto galeriju, kurā varēs apskatīt, kā izskatījās upes krasti un upei pieguļošās teritorijas 100 gadus senā pagātnē. Fotogrāfijas ir no Rēzeknes novadpētnieka Vladimira Nikonova personiskā arhīva. Savukārt, lai iemūžinātu skaistus mirkļus dienas garumā un ar tiem dalītos sociālajos tīklos, apmeklētājiem būs pieejami ARPC “Zeimuļs” gatavotie foto rāmji ar Rēzeknes vizuālās identitātes elementiem.

Vairākas aizraujošas aktivitātes paredzētas laikā no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00, piemēram: dzīvā mūzika laivā, iespēja piedalīties instalācijas veidošanā pie „dzirnavu tiltiņa” (uzrakstot uz sagatavotajiem kuģīšiem savu sapņu ceļojuma galamērķi), Teātra “Joriks” jauniešu studijas pārsteigumi, lielformāta grīdas spēles, reakcijas gaismas, līdzsvara izaicinājums, velo un elektroskūteru noma, loku šaušana, orientēšanas labirints un daudzi citi pārsteigumi.

Lai atstātu arī paliekošas vērtības upes promenādē un rūpētos par apkārtējo vidi, norisināsies koku stādīšana ar pilsētas domes priekšsēdētāju. Tiks iestādīti 4 koki, simbolizējot pārrobežu projekta 4 sadarbības pilsētas.

No plkst. 12.00, iedzīvotāji aicināti piedalīties dažādās sporta aktivitātēs, kuras vadīs pieredzējuši treneri. Nodarbības tiks organizētas 10 cilvēku grupām, tāpēc aicinām laicīgi pieteikties sev interesējošām aktivitātēm pa tālr. 26332249. Tāpat no plkst.12.00 norisināsies laivošana pa Rēzeknes upi visas promenādes garumā, ko nodrošinās smailīšu noma „Mirka”. Maksa: 5 eiro pieaugušajiem un 3 eiro bērniem līdz 12 gadiem. Pieteikšanās pa tālr. 29884237.

Apmeklētājiem būs pieejama īpaši veidota atpūtas vieta, ar ērtiem un drošā attālumā izvietotiem pufiem, kur varēs baudīt pankūkas, kafiju un uzkodas. Un, lai arī tā nebūs oficiāla jaunās promenādes atklāšana, pasākumā ikviens apmeklētājs noteikti atklās sev jauku atpūtas un pastaigu vietu Rēzeknē, un vēlreiz pārliecināsies par to, cik mūsu pilsēta ir daudzveidīga, skaista un viesmīlīga!

Aktīvā tūrisma diena tapusi, pateicoties Rēzeknes Tūrisma attīstības centram, ARPC “Zeimuļs”, pašvaldības aģentūrai “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”, teātra “Joriks” jauniešu studijai, Sporta pārvaldei, Rēzeknes pilsētas domei un Rēzeknes tūrisma pakalpojumu sniedzējiem.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?