8. un 9. maijā Ukrainas pilsētā Koveļā norisinājās pirmais Eiropas čempionāta ZA zonas sacensību posms. No mūsu komandas uz šīm sacensībām devās rēzeknietis Denijs Bogdanovs #734, kuram tā bija debija šāda līmeņa sacensībās. Denijs startē EMX65 motociklu klasē.

7. maijā bez problēmām tika šķērsota Polijas-Ukrainas robeža un, ierodoties trasē, izieta sportista reģistrācija un motociklu tehniskā kontrole. Dokumenti un motocikli ir atdzīti atbilstoši Eiropas čempionāta noteikumiem un var gatavoties sestdienas treniņiem un kvalifikācijas braucienam, kā arī finālbraucieniem.

8. maijā brīvajā treniņā tiek uzrādīts 15. apļa laiks. Varēja manīt, ka Denijs nav ticis pāri uztraukuma barjerai. Nākamais brauciens jau ir pirmskvalifikācijas brauciens, kurā uzrādītais ātrākais apļa laiks nosaka rindas kārtību starta vietas izvēlei kvalifikācijas braucienam. Šajā braucienā Denijs uzrāda 13. ātrāko apļa laiku un izcīna tiesības kā 13. izvēlēties starta vietu kvalifikācijas braucienam. Jau šī brauciena laikā varēja redzēt, ka braucēja uztraukums ir pārgājis un tiek pieļautas arvien mazāk kļūdas trasē. Kvalifikācijas brauciens ir kā mazas sacensības, kuras sākas ar kopēju startu no starta barjeras. Ar mainīgām sekmēm tiek aizvadīts kvalifikācijas brauciens un Denijs kvalificējas kā 14. labākais. Jāpiebilst, ka trase ar katru apli palika bedraināka un tehniski smagāka.

9. maija sacensību diena sākās ar brīvo treniņu, kura rezultātam nozīmes vairs nav, bet ir iespēja vēl vairāk piestrādāt trasē vietas, kuras ne pārāk padevās sestdienā. Pirmais šo sacensību finālbrauciens Denijam norit sīvā cīņā ar Baltkrievijas un Ukrainas sportistiem un finišā 14. vieta, bet otrajā braucienā rezultāts tiek uzlabots un izcīnīta 13. vieta. Divu braucienu summā iegūta 13. vieta un iegūti 15 ieskaites punkti šajā posmā.

Apsveicam Deniju ar debiju tik augsta ranga sacensībās!

Vēl priekšā četri posmi, kuri norisināsies 5.-6. jūnijā Polijā, Gdaņskā; 12.-13. jūnijā Lietuvā, Šauļos; 17.-18. jūlijā Igaunijā, Pērnavā un 14.-15. augustā Latvijā, Alojā. Bet fināla posms norisināsies 18.-19. septembrī Itālijā, Riola Sardo. Protams, ja covid-19 neieviesīs šajā provizoriskajā kalendārā korekcijas.

Aigars Virza, Camk Latgale

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?