Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Promenādē gar Rēzeknes upi 15. maijā notika Aktīvā tūrisma diena, bet tas nozīmē, ka ir sperts vēl viens liels un nopietns solis, lai sasniegtu vienu no galvenajiem projekta “Pievilcīga pilsētvide” (LV-RU-017) mērķiem – attīstītu tūrismu Latvijas un Krievijas pierobežas pilsētās, bet konkrēti – Rēzeknē un Krievijas pilsētā Ostrovā.

Jaunā promenāde Krasta ielā un gar Rēzeknes upi, neskatoties uz to, ka vēl nav noslēgušies būvdarbi un pagaidām piegulošā teritorija nav labiekārtota pilnā apmērā, jau ir kļuvusi rēzekniešu iecienīta. Šeit pastaigājas ar bērniem, suņiem, brauc ar velosipēdiem un skrien. Aktīvā tūrisma dienas norise pierādīja, ka jaunajai promenādei ir iespēja kļūt par vēl vienu tūristu pievilkšanas punktu Rēzeknē, īpaši to, kam patīk aktīvā atpūta. Laivošana pa upi, virvju trase, šaušana ar loku, velosipēdu noma, lielformāta lauka spēles, labirintu pārvarēšana – tas viss tika piedāvāts Aktīvā tūrisma dienā un, cerēsim, ka nākotnē būs pieejams visas tūrisma sezonas laikā.

Viens no Aktīvā tūrisma dienas pasākumiem bija koku stādīšana, kurai drīzāk bija simbolisks raksturs, jo ir izstrādāta Krasta ielas un jaunās promenādes posma apzaļumošanas koncepcija, un šeit būs daudz koku un dekoratīvo krūmu. Četri koki tika iestādīti, godinot pārrobežu sadarbības programmas “Krievija-Latvija” 2014.-2020. gadam projekta partnerus: Rēzeknes pilsētas domi, Latvijas Lauksaimniecības Universitāti (Latvija), Ostrovas rajona administrāciju un Pleskavas valsts universitāti (Krievija). Tā kā ar Covid-19 epidēmiju saistīto ierobežojumu dēļ partneru pārstāvji nevarēja personīgi piedalīties koku stādīšanā, tad katram kokam tika atrasti patroni. Koku, kurš ir vistuvāk Olimpiskajam centram Rēzekne, iestādīja SIA “Olimpiskais centrs Rēzekne” valdes locekļi Vladimirs Bogdanovs un Jekaterina Meirāne. Koku otrā galā iestādīja draudzīgā Latgales vēstniecības GORS un pašvaldības aģentūras “Rēzeknes kultūras un tūrisma centrs” komanda, jo promenāde sākas tieši pie koncertzāles. Savu koku iestādīja Rēzeknes pilsētas domes vadība un deputāti, bet vēl vienu zelta vītolu iestādīja rēzeknieši – pasākuma dalībnieki – 3. vidusskolas aktīvie jaunieši ar skolas direktori Kristīni Ustinovu. Pie katra koka ir uzstādīta plāksnīte ar partneru nosaukumiem projektā, pateicoties kura īstenošanai Rēzeknē bija iespējama jauna objekta būvniecība tūristu piesaistei un rēzekniešu atpūtai. Pavisam drīz šeit parādīsies soliņi, tiks veikti apzaļumošanas darbi, parādīsies āra trenažieri un speciāli aprīkots laukums suņu pastaigām, bet pēc dažiem gadiem pirmā oficiālā pasākuma norises dienā promenādē iestādītie vītoli un bērzs kļūs par labiekārtotā upes krasta rotu, dāvās ēnu atpūtniekiem un garāmgājējiem un atgādinās ne vien par projekta partnerību, bet arī par iedzīvotāju, pilsētas domes, pašvaldības uzņēmumu un organizāciju sadarbību kopīgā dzimtās pilsētas Rēzeknes labiekārtošanas un pārvēršanas darbā.

Kopējais projekta budžets – 621 021,77 eiro. Projekta līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam – 558 919,59 eiro.

Kontaktinformācija: projekta vadītāja Nataļja Jupatova, t. +37164607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

  • Rēzeknes pilsētas dome
  • Ostrovas rajona administrācija
  • Latvijas Lauksaimniecības Universitāte
  • Pleskavas valsts universitāte

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?