Jūnija vidū tiks izsludināts projektēšanas darbu iepirkums pilsētas Kultūras nama – 1929. gadā uzbūvētās un 1946. gadā pašu rēzekniešu spēkiem no drupām atjaunotās ēkas – rekonstrukcijai. Saskaņā ar izstrādāto tehnisko projektu, pilsētas kultūras avota ēku gaida grandiozas pārmaiņas, kuras, pirmkārt, skars tā tehnisko stāvokli.

Tātad, Kultūras namā paredzēts pilnībā rekonstruēt apkures sistēmu, nosiltināt pamatus, modernizēt ventilācijas sistēmu, pilnībā nomainīt elektroinstalācijas, atjaunot kanalizācijas un ūdensapgādes tīklus. Runājot par remontiem telpās, tad visās telpās tiks veikts kosmētiskais remonts, nomainīti logu rāmji, durvis un grīdas segums, bet zālēs tiks uzstādītas jaunas apgaismojuma un akustikas sistēmas, pārplānota skatuve un skatītāju zāle. Tāpat paredzēts labiekārtot teritoriju ap Kultūras namu, tostarp rekonstruēt piebraucamos ceļus, nomainīt asfalta segumu autostāvvietā un uzstādīt jaunu LED apgaismojumu.

Rēzeknes pilsētas dome vēršas pie iedzīvotājiem, aicinot izteikt savas vēlmes un priekšlikumus par to, kam tieši vajadzētu būt pilsētas Kultūras namā. Kādām telpām jābūt un kāds varētu būt to funkcionālais piepildījums? Piemēram, pagaidām nav atbildes uz jautājumu, vai KN ir nepieciešama kafejnīca. Tāpat dome gaida priekšlikumus no dažādu mākslas jomu (deju, mūzikas, dziedāšanas) profesionāļiem. Iespējams, viņuprāt, nepieciešams iegādāties kādu īpašu specifisku aparatūru vai īpašā veidā iekārtot telpas.

Priekšlikumus (brīvā formā) par pilsētas KN nākotni Pilsētvides un attīstības pārvalde gaida līdz šā gada 1. jūnijam uz e-pastu pvap@rezekne.lv. Aicinām rēzekniešus būt aktīviem, jo tā ir iespēja visiem kopā atjaunot vēl vienu vēsturisko pilsētas objektu. Atgādināsim, ka tik ļoti populārais Olimpiskā centra atklātais peldbaseins Rēzeknē parādījās, pateicoties tieši pašu rēzekniešu priekšlikumiem.

2 Comments
  1. Jāzeps 1 gada atpakaļ

    Tikai un vienīgi Latgales kultūras attīstībai, Latgaliskā popularizēšanai. Visam jānotiek tikai Latgaliešu\Latgalīšu volūdā. Latgalī ir jobīt vītai Latgalis sirdī, kur viss nūteik Latgaliski.

  2. Oņte 1 gada atpakaļ

    Atjaunojit izrokstu “Latgolys tautys piļs”.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?