Daudzu ilgi gaidītā Stacijas ielas rekonstrukcija posmā no satiksmes pārvada līdz krustojumam ar Zemnieku ielu sāksies jau šogad. Šobrīd ir noslēdzies iepirkuma process un pašvaldības Iepirkumu nodaļas speciālisti izvērtē iesniegtos priekšlikumus par ielas rekonstrukcijas izmaksām.

Pēdējos gados sakarā ar veikalu būvniecību, Olimpiskā centra un uzpildes stacijas “Virši” nodošanu ekspluatācijā daudzkārt palielinājusies satiksmes intensitāte Stacijas ielā. Līdz ar to viens no galvenajiem rekonstrukcijas uzdevumiem ir ceļu satiksmes drošības līmeņa paaugstināšana. Projekta izstrādātāji, lai sasniegtu šo mērķi, piedāvāja diezgan novatoriskus risinājumus, kā, piemēram, elipsveida rotācijas aplis un turboapļa krustojums.

Līdz šim nebija pārāk ērti izbraukt no Dārzu ielas puses, ja vajadzēja braukt pa Stacijas ielu virzienā uz uzbrauktuvi uz viaduktu. Pēc rekonstrukcijas pretī bijušā veikala ēkai parādīsies jauns krustojums elipsveida rotācijas aplī, kuram būs pieslēgta tieša izbraukšana no Dārzu ielas un izbraukšana uz Stacijas ielu no uzpildes stacijas “Neste” puses.

Aplis Stacijas ielā pēc rekonstrukcijas un paplašināšanas pārtaps par Latvijā pirmo turboapļa krustojumu. Turboapļa galvenā atšķirība ir tāda, ka uz tā vajadzēs laicīgi ieņemt atbilstošo joslu un kustēties tieši pa to. Šādā krustojumā autobraucējiem, braucot taisni un nogriežoties pa labi, nevajadzēs pārkārtoties. Tam vajadzētu par 20-30% palielināt krustojuma caurlaidību un novērst lieku manevrēšanu – pārkārtošanos no rindas uz rindu. Jaunais turboapļa krustojums būs aprīkots ar atbilstošu marķējumu, pie iebrauktuves aplī būs uzstādītas ceļazīmes.

Patlaban paliek atklāts jautājums par Stacijas un Zemnieku ielu krustojumu, pilnīgi iespējams, ka tur parādīsies luksofors. Papildus paša ceļa seguma rekonstrukcijai un jaunu krustojumu būvniecībai visa rekonstruējamā Stacijas ielas posma garumā tiks nomainītas visas pazemes komunikācijas: siltumtrases, ūdensvadu un kanalizācijas tīkli, lietusūdens kanalizācija.

Stacijas ielas projekta īstenošanas termiņš ir divi gadi un pilnā apjomā ielas rekonstrukcija tiks pabeigta nākamā gada otrajā pusē. Sabiedriskā un privātā transporta kustībai tiks izstrādāta apbraukšanas shēma.

Lēmums par to, kas rekonstruēs Stacijas ielu un kad tiks parakstīts līgums par apjomiem un būvdarbu sākumu, tiks pieņemts jau jūnija pirmajā pusē.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?