Pašvaldības ēka pavasarī

Sestdien, 5. jūnijā, Latvijā notika pašvaldību vēlēšanas. Arī rēzekniešiem bija iespēja izteikt savu vēlēšanos par to, kādu viņi grib redzēt pilsētas nākotni. Uzreiz jāsaka, ka no 13 ievēlētajiem kandidātiem, desmit ir iepriekšējās domes deputāti un tikai trīs jaunas sejas, tātad rēzeknieši vairākumā ir apmierināti ar iepriekšējās domes un tās deputātu darbu pilsētas labā.

Iespēja piedalīties vēlēšanās bija jau no pirmdienas, 31. maija, taču diemžēl vēlētāju aktivitāte bija visai zema: Rēzeknē no 22 273 balsstiesīgajiem nobalsoja tikai 6 954 (31,22%), Latgalē – 34,05%, savukārt Latvijā kopumā – 34,01% no balsstiesīgajiem vēlētājiem.

Šogad dalībai Rēzeknes pašvaldības vēlēšanās tika iesniegti pieci saraksti – “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija, kura ieguva 63,19% vēlētāju atbalstu, Apvienība Iedzīvotāji (1,63%), Jaunā konservatīvā partija (9,12%), partiju apvienība, kurā ietilpst Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Latvijas Zaļā partija, Jaunā VIENOTĪBA, Politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība”, Latgales partija (19,27%), un kandidātu saraksts “Progresīvie” (5,62%), kuru pārstāvēja Rēzeknes jaunatne.

Rezultātā nākamajos četros gados Rēzeknes pilsētas domē strādās astoņi deputāti no sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” – Aleksandrs Bartaševičs, Aleksejs Grehovs, Vladimirs Bogdanovs, Aleksejs Stecs, Lidija Ostapceva, Kristīne Kokoreviča, Olga Strode un Aleksandrs Irišins; viens deputāts no Jaunās konservatīvās partijas – Voldemārs Platacis, “Progresīvos” Rēzeknes pilsētas domē pārstāvēs Leila Rasima, bet no partiju apvienotā saraksta domē darbosies Ināra Groce, Jāzeps Korsaks un Juris Guntis Vjakse. Apvienība Iedzīvotāji nesasniedza nepieciešamo balsu skaitu un nevienu deputāta vietu domē neieguva.

Jaunā dome sapulcēsies uz pirmo domes sēdi 1. jūlijā, kad arī tiks ievēlēti domes priekšsēdētājs un vietnieki.

2 Comments
  1. zoja 1 gada atpakaļ

    Ka iedzīvotājs, esmu apmierināts ar vēlēšanu rezultātiem, ņemot vērā kandidātu sarakstus. Ceru, ka mana uzticība tiks attaisnota un pilsētas pašvaldībā ikviens strādās godīgi, attaisnojot vēlētāju uzticību un cerības uz gaišu, drošu un stabilu nākotni turpmākajos gados.

  2. Jānis 1 gada atpakaļ

    Ļoti cerams, ka solījumi neizplēnēs pa gaisu.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?