Visas vasaras garumā Latgales vēstniecība GORS aicina uz satikšanās festivālu #VASALIGORĀ. Koncertzāle ir gatava satikšanās reizēm ar apmeklētājiem un emocijām bagātai vasarai – vakara koncerti sestdienās, kino vakari pirmdienās un piektdienās, mākslas izstādes, pasākumi bērniem un piedzīvojums koncertzālē – “Izlaušanās”.

Orientēšanās piedzīvojums “Izlaušanās“. 20,00 €, GORS
Ekskursija/orientēšanās piedzīvojums “Izlaušanās”. Iespēja izstaigāt koncertzāli bez gida pavadības un izpildīt astoņus uzdevumus. Piedzīvojuma beigās sagaidīs pārsteigums – lielāks vai mazāks, tas atkarīgs no izpildītajiem uzdevumiem. Plašāka informācija un pieteikšanās – 646 33303 vai koncertzale.lv

Vijas Zariņas izstāde „Uzgleznotā daba“. GORS Mākslas galerija, bezmaksas, GORS
Mākslinieces Vija Zariņa par sevi saka: “Esmu gleznotāja un man glezniecība kā medijs joprojām ir aktuāla, spēcīga, apveltīta ar noslēpumu un dažreiz pat grūti izskaidrojamu pievilkšanas spēku. Mākslā meklēju interesanto, harmonisko, līdzsvaroto, man skaisto un neparasto vienlaikus. Savā glezniecībā īpašu nozīmi piešķiru ainavai, nevis no dabas nogleznotai, bet dabas inspirētai. Es tās saucu par savu sajūtu ainavām, tām ainavām, kas rodas manā iztēlē un paliek atmiņās. Gleznoju nevis konkrētu vietu, bet konkrētu noskaņu. Dažreiz jāglezno tā, kā nav, lai izskatītos tā, kā ir. Mirklī, kad es gleznoju, tā man ir vissvarīgākā lieta pasaulē. Tā es domāju un tā es strādāju.”

Īpašie kino vakari piektdienās, plkst. 21.00. Cena 10,00 eiro (iekļauts dzēriens, kas pieskaņots filmas ražotājvalstij):

  • 2. jūlijā komēdija “Kino un mēs”. Filma latviešu valodā.
  • 16. jūlijā komēdija “La Belle Epoque”. Filma franču valodā ar titriem latviešu un krievu valodās.
  • 23. jūlijā drāma, fantāzija, romantika “Endless”. Filma angļu valodā ar latviešu un krievu valodas subtitriem.
  • 30. jūlijā drāma “Dolor y Gloria”. Filma spāņu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
  • 6. augustā komēdija “Красотка в ударе”. Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
  • 13. augustā drāma, romantika “Our friend”. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
  • 27. augustā drāma “Invisible life”. Filma portugāļu un grieķu valodās ar subtitriem latviešu un krievu valodās.
  • 30. augustā biogrāfiskā, komēdija “Misbehaviour”. Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Laura Amantova džeza kvartets un Rūta Dūduma-Ķirse “Trīcēj’ kalni, skanēj’ meži … kad džezs satiek tautasdziesmu”. Sestdiena, 26. jūnijs 19.00, Āra skatuve, 10,00–12,00 €
Šajā ansamblī apvienojušies Latvijas labākie sava instrumenta džeza spēles meistari. Īpašu akcentu piešķir Rūtas Dūdumas-Ķirses dzirkstošais, enerģiskais, vokālais sniegums, ar savu balsi sasildot un priecējot katru sirdi. Kvarteta dalībnieki – Viktors Ritovs un Lauris Amantovs aranžējumus veidojuši gan elegantā kamerstilā, gan ciešā džeza un tautas mūzikas sintēzē, piedāvājot arī pavisam svaigu un mūsdienīgu skatījumu uz mums visiem labi zināmām latviešu tautasdziesmu melodijām.
Koncertā mūziķi prezentēs arī savu jauno albumu “Katram sava tautasdziesma”.

Rīgas saksofonu kvartets un Guntars Freibergs „Pārsteidzošais ceļojums“. Sestdiena, 3. jūlijs 19.00, Āra skatuve, 10,00–12,00 €
Koncertprogrammā “Pārsteidzošais ceļojums” apvienojušies mūziķi no Rīgas Saksofonu kvarteta: Katrīna Kivleniece-Cābule, Artis Sīmanis, Ainars Šablovskis, Baiba Tilhena un sitaminstrumentālists Guntars Freibergs, kuru sadarbība aizsākās 2020. gadā. Mūziķi programmā “Pārsteidzošais ceļojums” klausītājus aicinās aizraujošā kamermūzikas ceļojumā, atklājot šāda ansambļa muzikālās iespējas. Tiks atskaņoti daži solo skaņdarbi šiem instrumentiem, bet programmas lielāko daļu satur īpaši šādam kameransamblim sacerēta mūzika. Uz baroka mūzikas laiku klausītājus vedīs Johana Sebastiana Baha mūzika. Programmā skanēs arī divi latviešu komponistu jaundarbi, kas tapuši 2020. gadā.

Koncertprogramma bērniem „Meža dziesmas“. Svētdiena, 4. jūlijs 12.00, Mazā zāle, 1,00 €
Koncertprogrammu “Meža dziesmas” komponists Edgars Raginskis radījis, iedvesmojoties no tēlainajiem un labestīgajiem Jāņa Baltvilka dzejoļiem bērnu auditorijai. Dzejoļu tematika veltīta dabas iepazīšanai, saudzēšanai un iemīlēšanai, kā arī dažām pilsētas dzīves ainām. Skaņdarbi paredzēti diezgan plašai vecuma grupai – klausītājiem no 4 līdz 10+ gadu vecumam. Programmā piedalās Madara Botmane (mecosoprāns), Arvīds Kazlausks (saksofoni, balss) un Rihards Plešanovs (taustiņinstrumenti, balss).

Jolantas Gulbes-Paškevičas kvintets „Gaisma krīt“. Sestdiena, 10. jūlijs 19.00, Āra skatuve, 10,00–12,00 €
Jolantas Gulbes Paškevičas kvintets koncertā atskaņos īpaši atlasītas un Jolantai Gulbei Paškevičai ļoti nozīmīgu latviešu komponistu dziesmas. Visām kompozīcijām radīti īpaši aranžējumi, kuru autori ir gan Jolanta pati, gan talantīgais džeza pianists Kristaps Vanadziņš. Programmu dzirdēsim kvinteta sastāvā, kurā kopā ar šarmanto dziedātāju uzstāsies izcils mūziķu sastāvs – saksofonists Deniss Paškevičs, pianists Kristaps Vanadziņš, basists Jānis Rubiks un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.

Jānis Lūsēns un Evija Mundeciema „Gadalaiki. Mēneši“. Sestdiena, 17. jūlijs 19.00, Āra skatuve, 10,00–12,00 €
Programmas pamatā ir pēdējā gadā tapušās Jāņa Lūsēna miniatūras basa flautai un klavierēm.
Komponista pēdējo gadu aizraušanās ir dažādu mūzikas instrumentu kolekcionēšana. Koncerts iecerēts kā ieskats komponista jaunradē un improvizācijās, kurā par nozīmīgu partneri mūzikā kādu laiku ir kļuvusi flautiste Evija Mundeciema, ar savu interesanto pūšaminstrumentu arsenālu. Ieinteresētam klausītājam šis vakars mūzikā varētu atklāt daudz jauna gan par flautu pasauli, gan improvizāciju, kā arī par komponista Jāņa Lūsēna meklējumiem mūzikā.

Koncertizrāde visai ģimenei “Kaķa Toma šovs”. Svētdiena, 18. jūlijs 12.00, Mazā zāle, 1,00 €
Kaķim Tomam ir apnicis sēdēt mājās un visu laiku spēlēties vienam pašam. Tāpēc klusībā viņš sapņo piedalīties Eirovīzijas mūzikas konkursā un kļūt slavens. BET, kā lai īsteno šo sapni?!! Te pēkšņi, Tomam rodas lieliska doma! Ir jāatrod īstā dziesma, ir jādejo īstā deja un jāatrod īstos palīgus, lai šovs var sākties! Tikai, kur šos palīgus lai ņem? Varbūt jāzvana draugiem, vai varbūt skatītāji var atbalstīt? Kā kaķim Tomam veiksies ar šova izveidi un kas viņam palīdzēs, to jūs uzzināsiet, ja atnāksiet uz muzikālo izrādi bērniem ar vecākiem! Režisors: Armands Ekštets. Lomās: Inta Bankoviča vai Helēna Vasiļevska, Gerda Dinsberga, Armands Ekštets vai Gatis Cīrulis.

Einārs Everss un Adrija Everse „Bass Trip/Kontrabasa ceļojums“. Sestdiena, 24. jūlijs 19.00, Mazā zāle, 10,00–12,00 €
Programmā: Reinholds Gliērs (1875-1956), Prelūdija un Skerco no “Četri skaņdarbi kontrabasam un klavierēm”,
Pēteris Vasks (1946*) – Bass Trip kontrabasam solo, Sezārs Franks (1822-1890) – Vijolsonāte La Mažorā (E. Eversa pārlikumā kontrabasam un klavierēm): 1. Alegretto ben moderato, 2. Allegro, 3. Recitativo-Fantasia: Ben moderato, 4. Allegretto poco mosso.

Rēzeknes bigbends un Normunds Rutulis „Vasaras vakara melodijas“. Sestdiena, 31. jūlijs 19.00, Āra skatuve, 10,00–12,00 €
Programmā latviešu komponistu zelta melodijas, aranžējumi un pasaules džeza standarti. Kopā ar Rēzeknes bigbendu dziedās Normunds Rutulis. Mākslinieciskais vadītājs Lauris Amantovs.

Carmine Trio “Mirdzums un kontrasti. Mijiedarbība”. Sestdiena, 7. Augusts 19.00, Mazā zāle, 3,00 €
Trio Carmine (klarnete, vijole un klavieres) apvienojušies spilgtākie jaunās paaudzes mūziķi. Gan Anna Gāgane, gan Magdalēna Geka, gan Lūkass Loss ir pieredzējuši kamermūziķi un daudzu starptautisku konkursu laureāti. Trio darbībā nozīmīgu vietu ieņem ne tikai standartrepertuārs šim sastāvam, bet arī mūsdienu mūzika, īpaši jauno latviešu komponistu mūzika. Tāpat mūziķi vēlas izaicināt klasiskās dogmas un nojaukt robežas, kas atdala klasisko mūziku no citiem mākslas un radošās darbības veidiem, piemēram, sadarbojoties ar video māksliniekiem un aktieriem.

Muzikāla izrāde “Brumm, brumm, auto brauc!”. Svētdiena, 8. augusts 19.00, Mazā zāle, 1,00 €
Juris Kaukulis, balss – Traktors, Aija Andrejeva, balss – Vabolīte, Jānis Aišpurs, balss – Formula 1, Ilona Bagele, balss – Volga, Raimonds Petrauskis, pianists, Ruslans Kurlovičs, dejotājs – automehāniķis Viktors, Karina Bērziņa, teicēja. Ja esi uz ceļa, jābūt ļoti uzmanīgam. Luksofors un Šlagbauma kungs uzmanīgi seko līdzi antīkiem un jauniem, ātriem un ne tik ātriem auto, bet mehāniķis Viktors darbojas, lai visas mašīnas spīdētu un laistītos. Auto, gluži kā cilvēki, prot viens otram arī iepatikties – Formula 1 skatās uz Vabolīti, bet Traktoram iepatikusies cēlā Volga… Populāra mūzika aizraus mazos un lielos klausītājus fantāzijas pilnos ceļu satiksmes piedzīvojumos.

Koncertprogramma “Esi man tā”. Sestdiena, 14. augusts 19.00, Āra skatuve, 10,00–12,00 €
Koncertā piedalās Marts Kristiāns Kalniņš, Putnu balles solistes Līva Kalniņa un Kristiāna Stirāne, pianists Jānis Miltiņš, perkusionists Kaspars Kurdeko. Programma veidota, domājot par vasaras skaistajiem vakariem, miglas celšanos virs ūdens un ziedu burvīgo smaržu. Tieši tādēļ šī programma radīs īpašu atmosfēru, izskanot ūdens tuvumā vai īpašu sajūtu vietās.

LNSO festivāls “Vasarnīca”. 20.–22. augusts
Pēc neilga pārtraukuma LNSO festivāls “Vasarnīca” atgriežas Rēzeknē un nedēļas nogalē no 20. līdz 22. augustam iemājo Latgales vēstniecībā “Gors”. Kā ierasts būs programma kā maziem, tā lieliem mūzikas baudītājiem – būs Raimonds Pauls un naktstauriņi, Luks Geņušs un Čaikovska ikoniskais Pirmais klavierkoncerts, būs spilgtā eksperimentētāja Matīsa Čudara jaundarbs un nepārspējamais Intara Busuļa un Kārļa Lāča duets. Īsi sakot – viens no labākajiem veidiem, kā brīvā un nepiespiestā atmosfērā pavadīt vasaras izskaņu Latgalē.

Nacionālā teātra viesizrāde „Oligarhs“. Piektdiena, 27. augusts 19.00, Lielā zāle, 10,00–12,00 €
Luga ir par sodīšanu, piedošanu un telpu starp šiem jēdzieniem. Luga ir meklējums, kur sākas tieksme sodīt un kur – vēlme piedot. Režisors: Toms Treinis. Lomās: Normunds Laizāns un Igors Šelegovskis.

Koncertos tiekamies ar apmeklētājiem, kuriem ir derīgs Covid-19 sertifikāts, uzrādot personu apliecinošu dokumentu (plašāk: pie katra pasākuma apraksta – latgalesgors.lv/notikumi).

Pasākumu programma var tikt papildināta un precizēta. Norāde „GORS” – pasākumi, kurus rīko SIA „Austrumlatvijas koncertzāle” un uz kuriem ir spēkā GORS Kultūras vēstnieku programmas piedāvājumi.

Biļetes: Latgales vēstniecības GORS, „Biļešu Paradīze” un „Biļešu Serviss” sistēmās.
Saziņai: Latgales vēstniecība GORS Rēzekne, Pils iela 4. Tālr.: +371 64633303.
Plašāka informācija: latgalesgors.lv

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?