Īstenojot projektu „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Rēzeknes pilsētā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/064), no 2021. gada 15. jūnija līdz 21. jūnijam tika rīkota bezmaksas dienas nometne Rēzeknes pilsētas bērniem no maznodrošinātām ģimenēm, audžuģimenēm, tai skaitā arī bērniem ar īpašām vajadzībām.

Katra nometnes diena sākās ar rīta rosmi, kuras laikā bērni izkustējās, guva pozitīvu emociju lādiņu un noskaņojās aktīvai dienai. Sporta treneres Tatjanas Tokarevas vadībā dalībnieki iesaistījās sporta piedzīvojumu aktivitātēs, kuru rezultātā atrada veselīgus un garšīgus dārgumus. Psiholoģe Jevgēņija Lukaševa organizēja dalībniekiem interaktīvu nodarbību par pozitīvām emocijām un psiholoģisko veselību, kā arī stāstīja par veselīgu dzīvesveidu. Bērni un jaunieši dalījās ar savu pieredzi un emocijām, pārdomāja lietas, kuras liek justies labāk un smaidīt. Agitas Gailišas vadībā bērni uzzināja par roku un zobu higiēnu, kā arī par veselīgu uzturu. Katra nometnes dalībnieku grupa izveidoja savu ēdienkarti, kura sastāvā ir gan veselīgi, gan sev tīkami pārtikas produkti.  Interesantas un aizraujošas bija orientēšanās aktivitātes pa promenādi, kuru laikā dalībnieki veica atraktīvus uzdevumus. Vienā no uzdevumiem dalībniekiem bija iespēja nosūtīt veselības apsveikumu saviem vecākiem. Skolotāja Emīlija Razgaļa sagatavoja un vadīja bērniem aizraujošas un praktiskas nodarbības par saulgriežu svētku augiem un dabas noslēpumiem. Nometnes dalībnieki apmeklēja Latgales kultūrvēstures muzeja interaktīvo muzejpedagoģisko programmu „Vai vairāk ir labāk?”, kuru vada Vincents Tabors, izmantojot robotikas interaktīvos līdzekļus dalībniekiem tiek dota iespēja izprast ilgtspējīgas attīstības nozīmi sadzīvē, kā arī veidot priekšstatu par tās atstāto ietekmi uz vidi un sabiedrību.

Nometnes dalībnieki devās vairākās mācību ekskursijās. Viena no tām bija pie keramiķes Maijas Gailumas darbnīcā “Podnieki”, kur ikviens dalībnieks varēja iepazīties ar keramikas darbiem, apskatīt dažādu krāsu smiltis, uzzināt par to ietekmi uz mūsu veselību un sev par prieku izveidot nelielu mākslas darbiņu. Otrā ekskursija bija uz Zirgu sētu „Untumi” pie Ligitas Harčevskas, kur bērni un jaunieši uzzināja vairāk par zirgu audzēšanu, katram bija iespēja pavizināties ar zirgu un iesaistīties dažādās sporta aktivitātēs ārā.

Nometnes laiks pagāja ļoti ātri. Prieks bija redzēt bērnu gandarījumu par paveikto darbu un vēlmi iesaistīties un darboties arī nākotnē. Liels paldies Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centram “Zeimuļs” par sadarbību nometnes organizēšanā un telpu nodrošināšanā. Paldies pedagogiem par sapratni un iecietību. Lai visiem Veselīga vasara!

Nometnes vadītāja Inese Muhamberga

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?