Biedrība “Sedna” projektā “Veselības veicināšanas un slimības profilakses pasākumu organizēšana Rēzeknes pilsētā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/064) organizēja Labsajūtas festivālu. Šogad tas norisinājās neierastā veidā – 5 dienas dažādās Rēzeknes pilsētas vietās notika aktivitātes. Ikviens varēja atrast sev piemērotu aktivitāti, apgūt zināšanas, gūt jaunas pozitīvas emocijas un uzlādēties.

Labsajūtas festivāls  sākās 16. jūnijā ar sportiskām aktivitātēm bērniem. Jogas nodarbībā dalībniekiem bija iespēja apgūt dažādus stiepšanās vingrinājumus un pārbaudīt savu lokanību. Bērni arī paši demonstrēja vairākus jogas vingrinājumus. Koriģējošās vingrošanas laikā bērni veica stājas korekcijas vingrinājumus un pārrunāja ikdienā nepieciešamās fiziskās aktivitātes. Aerobikas nodarbībā ikvienam bērnam bija iespēja, sportot ritmiskas mūzikas pavadījumā un apgūt deju kustības. Bērni izbaudīja kustības un sportotprieku. Notika arī sporta aktivitātes pieaugušajiem un senioriem. Brīvdabas vingrošanas – apļa treniņa laikā dalībnieki izpildīja fiziskus vingrinājumus, kuri stiprina ķermeni un uzlabo fizisko veselību. Ģimenēm kopā ar bērniem, pieaugušajiem un senioriem bija iespēja apmeklēt peldēšanas nodarbības Olimpiskā centra “Rēzekne” āra peldbaseinā. Notika arī interaktīva nodarbība par ikdienas higiēnu un zobu higiēnu. Praktiski iesaistoties un līdzdarbojoties, bērni mācījās pareizi mazgāt zobus un rūpēties par higiēnas piederumiem. Bērni ar interesi dalījās savā pieredzē un stāstīja par ikdienas higiēnas ievērošanas nosacījumiem.

17. jūnijā jaunajām mammām kopā ar bērniem bija iespēja sportot Rēzeknes pilskalnā. Vingrošanas laikā mammas apvienoja lietderīgo ar patīkamo, pavadot laiku kopā ar bērnu un apsūtot vingrinājumus, kuri palīdz atgūt formu pēc dzemdībām. Topošās mammas tikās ar praktizējošu vecmāti un kopā pārrunāja dzemdību norises gaitu, dzemdību somas saturu un veselīga dzīvesveida nosacījumus grūtniecības laikā, kā arī pēcdzemdību periodu. Sporta piedzīvojumu aktivitātes ar orientēšanās elementiem palīdzēja saliedēties vairākām komandām, mācīties tikt galā ar dažādiem izaicinājumiem, pārdomāt komandas stratēģiju un aktīvi pavadīt brīvo laiku.

18. jūnijā Rēzeknes pansionāta iemītniekiem bija iespēja piedalīties pilates nodarbībā. Dalībnieki ar smaidu pildīja dažādus pamata vingrinājumus rokām un kājām un pavadīja laiku svaigajā gaisā. Aktīvie seniori piedalījās nūjošanas nodarbībā, kuras laikā devās sportiskā pastaigā pa Rēzeknes pilsētu un apguva vingrinājumus, izmantojot tiem piemērotas gumijas. Topošās un esošās mammas tikās ar zīdīšanas konsultantu un vecmāti. Katrai bija iespēja uzdot sev interesējošu jautājumu gan par zīdīšanu, gan arī par dzemdībām, bērnu aprūpi, gan arī par pēcdzemdību periodu. Mammas apguva pareizus zīdīšanas nosacījumus.

Stress un spriedze Covid-19 vīrusa izplatības dēļ ir parādījusies daudziem, bet ir svarīgi apgūt metodes un paņēmienus, kuri palīdz to mazināt. Lekcijas laikā kopā ar psihologu tika diskutēts par stresa cēloņiem, ietekmi uz ikdienas dzīvi un Covid-19 situācijas pieņemšanu un sadzīvošanu ar to. Praktisku uzdevumu laikā tika izmēģināti dažādi elpošanas vingrinājumi.

19. jūnijā notika vairākas mini ekspedīcijas ar smailītēm pa Rēzeknes upi. Piedalījās ģimenes, jaunieši, bērni un arī seniori. Katrs no dalībniekiem atzina, ka guva jaunas emocijas un pozitīvus iespaidus. Izbaudot braucienu, dalībnieki ne tikai sportoja, bet arī iepazina Rēzeknes upes un tiltu burvību, dabas skaņas un ūdens plūsmas mieru. Garšīgi un veselīgi pagāja veselīgā uztura lekcija, kuras ietvaros tika pagatavotas dažādas augļu uzkodas, sāļās uzkodas un notika smūtiju degustācija. Dalībnieki apguva veselīgā uztura pamatnosacījumus un iespējas ikdienā ieviest tos. Netika aizmirsts arī par radošu darbošanos bērniem. Notika vizuāli plastiskās mākslas nodarbība. Izmantojot krāsainās smiltis, bērni veidoja skaistus darbus un dāvanas saviem vecākiem.

20. jūnijā ekspres veselības pārbaudes testu laikā pieaugušie, bērni un seniori iesaistījās kardio izturības testos, muskuļu spriedzes noteikšanas testos, stājas pārbaudē, bija iespēja arī izmērīt spiedienu, noteikt ķermeņa masas indeksu un pārrunāt tā ietekmi uz veselību. Vairāku bērnu vecāki atzina, ka šāda veida testi ir nepieciešami bērniem un tos ir jāveic regulāri, jo ne tikai tiek konstatēta problēma, bet arī sniegta profesionāla konsultācija. Festivāls noslēdzās ar košu un izglītojošu aktivitāti bērniem, jauniešiem un pieaugušiem ar īpašām vajadzībām. Kopā ar lektoru un animatoru dalībnieki iesaistījās izglītojošās stafetēs, pārbaudīja savu veiklību, apguva dažādus elementārus deju soļus.

Piecu dienu laikā notika arī tiešsaistes spēle, kuras laikā dalībnieki pārbaudīja savas zināšanas par veselīgu dzīvesveidu un tā pamatelementiem. Apsveicam 5 spēles uzvarētājus ar sasniegumiem un iegūtajām balvām!

Paldies speciālistu komandai par atsaucību un sadarbību, sadarbības partneriem par teritorijas un norises vietu nodrošināšanu. Labsajūtas festivāls dalībniekiem paliks atmiņā kā viens no šīs vasaras piedzīvojumiem, kuru vēlētos atkārtot!

Festivāla vadītāja Agita Gailiša

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?