Jūnijā Lietuvas kūrortpilsētā Palangā norisinājās XVII Šaha festivāls “Baltijas Kauss 2021”. Šī starptautiskā turnīra trijās grupās piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieki no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Krievijas. Vēl paralēli notika divi ātrspēles turnīri, kā arī divi Play-off turnīri astoņiem līderiem, vērtējot 2 kārtas pirms klasiskā turnīra beigām.

Bērnu turnīrā līdz 10 gadiem Rēzeknes BJSS šaha nodaļas audzēknis Edvards Gaidis deviņās spēlēs izcīnīja 6,5 punktu, pieaudzējot savu reitingu par 25 punktiem. Tādējādi, viņš ierindojās 6. pozīcijā, atpaliekot no pirmā četrinieka tikai par puspunktu. Vēl viens audzēknis, Božens Gaidis, noslēdza turnīru ar 3,5 punktiem un 51. vietu 66 dalībnieku konkurencē. Tā bija laba starptautiskā pieredze.

Play-off turnīrā Edvards Gaidis izcīnīja trešo vietu un naudas balvu astoņu labāko šahistu vidū. Apsveicam!

Vēl mūsu bijusī sporta skolas audzēkne Anna Kazmerika ”A” grupas turnīrā 51 dalībnieku vidū kopvērtējumā stiprajā konkurencē izcīnīja 16. vietu ar 4 punktiem septiņās spēlēs, pieliekot pie klasiskā reitinga 58 punktus! Ar šo rezultātu Anna bija labākā starp dāmām un tika apbalvota ar naudas prēmiju. Sporta skolas absolvents Maksims Šestakovs, spēlējot “B” grupā 103 dalībnieku vidū un startējot no 91. pozīcijas, pacēlās līdz 43. vietai, izcīnot deviņās spēlēs 5 punktus.