Pielāgojoties ierobežojumiem un noteikumiem, Rēzeknes teātris “Joriks” turpina savu darbību un piedāvā izrādes brīvdabā!

Pirmā brīvdabas izrāde notika 19. jūnijā Rēzeknes kultūras un atpūtas parkā. “Barikādes.docx” balstīta uz Latgales un Vidzemes barikāžu dalībnieku atmiņām, kuriem 1991. gadā bija 18–25 gadi. Lielākais nezināmais ir 20. janvāra uzbrukums Iekšlietu ministrijas ēkai. Izrādes sižets ir par Ediju Riekstiņu, par katra dalībnieka atmiņām, pieredzi un emocijām, ko pārdzīvoja 1991. gada janvārī. Izrādē skan tā laika iemīļotās dziesmas “Nāc dejot”, “Zem diviem karogiem”, “Dzimtā valoda” un citas.

Rēzeknes teātra “Joriks” mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Eihe par izrādēm brīvdabā un 31. sezonu saka: “Ar laiku tā būs normāla prakse, ka vasarā mēs ejam spēlēt ārā, piemēram, “Barikādes.docx” izmēģinājām Raiņa parkā, bija citādāka atmosfēra, izrādei piešķirot jaunas sajūtas. Ja mūsu pikniks Lūznavas muižā 22. augustā izdosies, tad nākamgad vasarā sadarbībā ar Lūznavas muižu mēs rīkosim garāku teātra izbraukumu zaļumos, tāpat arī spēlēsim izrādes Rēzeknes pilsētvidē.”

Pašlaik norit darbs pie muzikāli dokumentālas izrādes “Mans kaimiņš ebrejs”, režisors M. Eihe. Šī izrāde būs vasaras unikālais pasākums – astoņās dienās tiks nospēlētas sešas izrādes, pirmizrāde 9. jūlijā. “Mans kaimiņš ebrejs” piedalās kolēģi no citiem Latvijas teātriem un izrādē pievienosies vietējie Rēzeknes mākslinieki: profesionālais pūtēju orķestris “Rēzekne”, vad. Jānis Pavlovskis un Sergejs Sergejevs, akordeonisti Zane Vancāne un Igors Popovs un J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas koris, vad. Anda Lipska. Izrāde stāstīs par ebreju ikdienas dzīvi, par tradīcijām, kultūru, vēstures notikumiem, mēģināts vilkt saiti no pagātnes līdz pat šodienai. Skatītājiem pēc izrādes būs iespēja runāt ar radošo komandu, uzdot jautājumus.

Izrāde norisināsies ap Rēzeknes Zaļās sinagogas kvartālu, informācija pieejama teātra “Joriks” lapā vietnē “Facebook”. Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv. Rēzekniešu kartes īpašniekiem īpaša cena!

22. augustā noslēgsim 31. sezonu, viesojoties Lūznavas muižā ar izrādi bērniem “Ziemas māja” un “Kaija”, informācija pieejama Rēzeknes teātra “Joriks” un Lūznavas muižas lapās sociālajos tīklos. Uz tikšanos brīvdabas izrādēs!

Iestudējumi tapuši sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu. Izrāžu pielāgošana brīvdabā tapusi, pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammai “KultūrELPA”.

Projekts tapis sadarbībā ar “British Council” pārstāvniecību Latvijā “People to People Cultural Engagement Programme” ietvaros.

Informāciju sagatavoja Elīna Zujāne, Rēzeknes NBKN reklāmas speciāliste

3 Comments
 1. rita 1 gada atpakaļ

  Lūgums, informāciju par Rēzeknes pilsētas teātra “Joriks” izrādēm un aktualitātēm, ievietot ne tikai Facebook, bet arī Rēzeknes pilsētas mājaslapā. Jo, piemēram, informācija par pirmo brīvdabas izrādi, 19. jūnijā Rēzeknes kultūras un atpūtas parkā “Barikādes.docx”, nebija pieejama ne pilsētas mājaslapā, ne arī teātra mājaslapā.

 2. zoja 1 gada atpakaļ

  Lūgums, informāciju par Rēzeknes pilsētas teātra “Joriks” izrādēm un aktualitātēm, ievietot ne tikai Facebook, bet arī Rēzeknes pilsētas mājaslapā. Jo, piemēram, informācija par pirmo brīvdabas izrādi, 19. jūnijā Rēzeknes kultūras un atpūtas parkā “Barikādes.docx”, nebija pieejama ne pilsētas mājaslapā, ne teātra mājaslapā.

 3. Author
  rezekne.lv 1 gada atpakaļ

  Labdien!

  Pašvaldības oficiālajā mājaslapā nevaram nopublicēt informāciju, kuras mums nav (piemēram, par izrādi, kas bija 19. jūnijā).

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?