Pirmā Rēzeknes pilsētas domes sēde 2021

Ceturtdien, 1. jūlijā, darbu uzsāka jaunievēlētā Rēzeknes pilsētas dome. Domes darbu jau ceturtajā četru gadu posmā vadīs Aleksandrs Bartaševičs, kurš tika ievēlēts ar deputātu balsu vairākumu – septiņas balsis par un piecas pret. Viena vēlēšanu zīme tika atzīta par nederīgu. Piedāvājot viņa kandidatūru, Aleksejs Stecs uzsvēra, ka šinī jautājumā ir jāakceptē rēzekniešu vēlme, jo tieši A.Bartaševičs vēlēšanās ir saņēmis vislielāko rēzekniešu atbalstu. Deputāts Juris Guntis Vjakse izvirzīja Ināras Groces kandidatūru pilsētas mēra amatam un viņa ieguva piecu deputātu atbalstu.

Pirmajā domes sēdē tika pieņemts lēmums arī par to, ka Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam būs divi vietnieki. Domes priekšsēdētāja vietnieka amatam tika izvirzīts Aleksejs Stecs un tika apstiprināts šinī amatā vienbalsīgi. Priekšsēdētāja vietnieka izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos amatam Aleksandrs Bartaševičs piedāvāja Lidijas Ostapcevas kandidatūru, kura arī tika ievēlēta ar balsu vairākumu – 8 pret 5. Citi domes priekšsēdētāja vietnieku kandidāti netika piedāvāti.

Aleksandrs Bartaševičs, uzsākot domes vadību kā ievēlētais domes priekšsēdētājs, pateicās rēzekniešiem par dāvāto uzticību un uzsvēra, ka pilsētas attīstība, labiekārtošana un jaunu darba vietu radīšana turpināsies un ka vislielāko pašvaldības atbalstu jāsniedz sociāli vismazāk aizsargātajiem pilsētas iedzīvotājiem. “Ceru uz veiksmīgu sadarbību nākamajos četros gados,” vērsās pilsētas mērs pie saviem vietniekiem un kolēģiem-deputātiem. “Un sākam strādāt! Paziņoju, ka jau pirmdien, 5. jūlijā plkst. 10.00 attālināti tiks sasaukta Rēzeknes pilsētas domes ārkārtas sēde, kur lemsim par domes komiteju sastāvu un komiteju vadītāju apstiprināšanu, tādēļ, kolēģi, izvēlieties, kurā no pilsētas dzīves jomām vēlaties darboties.”

Atgādinām, ka Rēzeknes domē, vēlētāju atbalstīti, turpinās savu darbu astoņi deputāti no sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” (63,19%) – Aleksandrs Bartaševičs, Aleksejs Grehovs, Vladimirs Bogdanovs, Aleksejs Stecs, Lidija Ostapceva, Olga Strode, Aleksandrs Irišins un pirmoreiz – Kristīne Kokoreviča, kura ir rēzekniešiem zināma un augstu novērtēta kā Rēzeknes kultūras un tūrisma centra direktore; no Jaunās konservatīvās partijas (9,12%) domes deputāta amatā uzsāk darbu ilggadējs domes Pilsētas saimniecības pārvaldes vadītājs Voldemārs Platacis. No partiju apvienības, kurā ietilpst Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”, Latvijas Zaļā partija, Jaunā VIENOTĪBA, Politiskā partija “Latvijas Reģionu Apvienība”, Latgales partija (19,27%), rēzeknieši vēlējās redzēt domes sastāvā Ināru Groci, Jāzepu Korsaku un Juri Gunti Vjaksi. “Progresīvos” (5,62%) domē nākamos četrus gadus pārstāvēs Leila Rasima.

Jāpateicas Andrejam Rešetņikovam – priekšsēdētāja vietniekam triju pēdējo sasaukumu garumā, kurš savas darbības laikā ir risinājis daudzus rēzekniešiem svarīgus jautājumus un problēmas, par ko rēzeknieši ir viņam pateicīgi. Darbu domē pārtrauc arī iepriekšējā sasaukuma deputāti Igors Lucijanovs un Igors Sergejevs, turpinot darbu savās pamatprofesijās.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?