Šī publikācija ir sagatavota ar Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes pilsētas dome un tā var neatspoguļot Programmas, Programmas dalībvalstu Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības viedokli.

Programmas mājas lapa ir www.latruscbc.eu

Jau ierastajā tiešsaistes režīmā, izmantojot interneta platformu Zoom, trešdien, 30. jūnijā, notika projekta “Zaļās pilsētvides plānošana un pārvaldība ilgtspējīgai pilsētu attīstībai Latvijas – Krievijas robežpilsētās” (LV-RU-021) darba grupas kārtējā tikšanās.

Rēzeknes un Pleskavas kopīgais projekts tuvojas savam loģiskajam noslēgumam. Atjaunotie un rekonstruētie mākslu skvērs Pleskavā un parks Rēzeknes Ziemeļu rajonā jau priecē iedzīvotājus ar ērtu infrastruktūru, jauniem kokiem un jaunām puķudobēm. Jau ir notikuši projekta galvenie pasākumi, šobrīd notiek darbs pie rokasgrāmatas izstrādes stratēģisko dokumentu plānošanas speciālistiem.

Tomēr projekta darba grupai ir vēl daudzas pārrunājamas tēmas, tostarp arī atskaišu sastādīšana un iesniegšana. Tika apspriesta arī iespēja veikt grozījumus projekta pieteikumā un projekta Pleskavas partneriem radušās ekonomijas līdzekļu pārdale. Lieta tāda, ka blakus Mākslu skvēram Pleskavā ir neliels nolaists zemesgabals, kam jāvelta pūles, jo tas asi izceļas uz pārējās sakārtotās teritorijas fona. Projekta vadošais partneris – Rēzeknes pilsētas dome – uzskata, ka, pareizi un savlaicīgi noformējot visus nepieciešamos dokumentus, vēl viena zemesgabala revitalizācija Pleskavā šī projekta īstenošanas laikā ir iespējama.

Kopējās projekta izmaksas ir 650 560,77 eiro, no kuriem līdzfinansējums no Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014.–2020. gadam ir 585 504,69 eiro

Kontaktinformācija: projekta vadītāja  Nataļja Jupatova, t. +371 64607686, e-pasts: natalija.jupatova@rezekne.lv

Projekta partneri:

  • Rēzeknes pilsētas dome (vadošais partneris),  www.rezekne.lv;
  • Pleskavas pilsētas administrācijas būvniecības departaments.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programma 2014.-2020. gadam finansiāli atbalsta vienotas pārrobežu attīstības aktivitātes ar mērķi uzlabot reģionu konkurētspēju, izmantojot to potenciālu un atrašanās priekšrocības krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju.

Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmu 2014.-2020. gadam līdzfinansē Eiropas Savienība, Latvijas Republika un Krievijas Federācija.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?