Ceturtdien, 8. jūlijā, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas rīkotajā preses konferencē starptautiskā žūrija nosauca četras Latvijas pilsētas, kuras turpinās sacensību par Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 godu. Daugavpils izvirzīšana konkursa otrajā kārtā apliecina izstrādātā pieteikuma kvalitāti un pilsētas un visa projektā iesaistītā Latgales reģiona spēju īstenot lielu starptautiska mēroga projektu.

Pieteikumu Eiropas kultūras galvaspilsētas konkursam Daugavpils veidojusi sadarbībā ar Rēzekni un visām pārējām Latgales pašvaldībām, paredzot plašu pasākumu, koprades aktivitāšu un mācību programmu visā reģionā. Kā atzīst Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs: “Rēzeknes un visas Latgales apvienošanās kopā ar Daugavpili šajā konkursā dos spēcīgu impulsu visa reģiona izaugsmei. Ieguvējs būs ikviens Latgales iedzīvotājs.”

Pieteikuma izstrādē piedalījās vietējas, reģionālās un nacionālas kultūras organizācijas un radošās personas, pilsētas iedzīvotāji, izglītības darbinieki, uzņēmēji, sportisti, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, Daugavpils un Latgales atbalstītāji tuvumā un tālumā. Tā mākslinieciskā koncepcija, kuras idejas autore ir režisore un dramaturģe Krista Burāne, ir kopīga valoda jeb kultūras Lingua Franca. Kopīgas kultūras valodas atrašana, radīšana un lietošana ir  vienlīdz aktuāla gan Daugavpils un Latvijas, gan Eiropas kontekstā. Daugavpils un Latgale pamatoti lepojas ar savu daudzveidību. Tomēr daudzveidībai jākļūst par spēcīgu attīstības virzītāju, nevis tikai spožu izkārtni. Mēs esam iemācījušies būt toleranti un integrēti sadzīviskā līmenī. Taču mums vēl jāmācās sarunāties par patiesi būtisko, tostarp arī par pretrunīgi vērtētām tēmām un idejām. Ar pieteikumu var iepazīties šeit.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā aicinām iesaistīties ikvienu pilsētas un reģiona iedzīvotāju, rodot sev saistošāko līdzdarbošanās veidu – kā projektu ideju iesniedzējam, pasākuma līdzradītājam, apmeklētājam vai vēstniekam. Pasākumu pieteikumos ceram sagaidīt ne tikai kultūras un mākslas projektus. Nozīmīga loma ir arī dažādām izaugsmes veicināšanas un mentoringa programmām visiem projekta dalībniekiem. Jau tagad var iesaistīties EKG 2027 vēstnieku kustībā un dalīties ar savu kopīgas valodas stāstu vai idejām Daugavpili un Rēzekni popularizēt starptautiski.

Sekojiet līdzi aktivitātēm vietnē www.daugavpils2027.eu un Facebook @daugavpils2027.

Iniciatīva “Eiropas Kultūras galvaspilsēta” tika uzsākta 1985. gadā un ir viena no veiksmīgākajam ES iniciatīvām. Eiropas kultūras galvaspilsētas vārdu līdz šim ir nesušas vairāk nekā 50 pilsētas visā Eiropā. 2027.gadā Eiropas kultūras galvaspilsētas godu dalīs viena pilsēta Latvijā un Portugālē. Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu piešķir nevis pilsētām ar ievērojamākajiem pagātnes sasniegumiem vai nopelniem, bet gan par skaidrāko nākotnes attīstības plānu esošo izaicinājumu risināšanai. Tajā iekļauto aktivitāšu mērķis ir vairot iedzīvotāju labbūtību, sekmēt sabiedrības iesaisti procesu virzībā un lēmumu pieņemšanā.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?