Rēzekne. Promenāde. Gājēju iela

No tradicionāla klātienes notikuma svētku dalībnieku gājiena Rīgā, laikmeta nosacījumu vadīts tas aizvīsies 43 Latvijas novados, līdzīgi kā pats Svētku tapšanas stāsts ir izvērties par sarežģītu ceļu trīs gadu garumā.

Ceļš “Saulesvija” veidots kā klātienes mirkļu un video fiksējums norisēs, kurā nepilnas stundas garumā ikvienā pašvaldībā īpašais Svētku vēstnesis kopā ar atraktīvu ceļotāju-sveicinātāju nodos svētku organizatoru pateicības un dāvanas ikvienam, kurš gatavojās XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, apguva svētku repertuāru, veidoja aizraujošus video sveicienus un video priekšnesumus, piedalījās videoklipu filmēšanā. Dāvanas dalībniekiem sagatavojuši Svētku atbalstītāji – lieldraugs “Swedbank” sagādājis īpaši izveidotas ilgtspējīgās somiņas, savukārt atbalstītājs saldumu zīmols “Laima” – konfektes.

Rēzeknes pašvaldība sagaidīs svētku auto, pulcējušies nelielās grupiņās savos kolektīvos un ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.

Sākums neparastajam Rēzeknes pilsētas gājienam – ceļam “Saulesvija” jau 20. jūlijā no plkst. 13.00 līdz 14.00 promenādē pie uzraksta “Rēzekne”, kur Svētku vēstneši uzgavilēs Rēzeknes 5. vidusskolas kolektīviem. Tālāk pa promenādi ejot uz Rēzeknes upes tilta (gājēju) – uzgavilēsim Rēzeknes 6. vidusskolas kolektīviem. Pilskalna teritorijā sveicienus sūtīsim Rēzeknes Tehnikuma korim, ARPC “Zeimuļs” kolektīviem un folkloras kopām (“Vīteri” un RVPĢ) un “Dzigučiem”(Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”).

Festivāla parkā uzgavilēsim Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas, Katoļu vidusskolas, Rēzeknes sākumskolas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas un Rēzeknes Tehnikuma kolektīviem. Visi svētku kolektīvu vadītāji aicināti pievienoties Svētku vēstnešiem – Svētku auto, kurš gājienu noslēgs  Festivāla parkā, lai pateiktos kolektīvu vadītājiem, sadarbības partneriem un svētku dalībniekiem. Rēzeknē to ir daudz! Paldies visiem! Īpašs paldies kolektīvu vadītājiem par entuziasmu, neatlaidību, nesavtību, sadarbību  un iesaisti, dalībniekiem – par nerimstošo prieku un uzticību! Paldies Rēzeknes pašvaldībai, pilsētas Izglītības pārvaldei, Pašvaldības aģentūrai “Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”.

Svētki ir tur, kur esam mēs, svētki ir tādi, kādi esam mēs.

Katras dienas videoapskati būs redzami Svētku mājaslapā nacgavilet.lv, Svētku profilā digitālajā platformā Youtube, kā arī sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, savukārt septembrī pirmizrādi piedzīvos ilggadīgā Svētku atbalstītāja LMT veidotā dokumentālā filma (režisors Pauls Dombrovskis, idejas autors Dzintars Dreibergs, Kultfilma). “Saulesvijas” komanda – režisore Inga Krišāne, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, norišu režisori Edīte Siļķēna, Inga Krišāne un Kristaps Gustavs Kiršteins, kā arī visu pašvaldību koordinatori, ar kuriem kopā veidoti ikvienai pašvaldībai unikāli notikumi.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rēzeknes pilsētas koordinatore Ilona Stramkale

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?