5. jūlijā notika Rēzeknes pilsētas domes jaunā sasaukuma priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča pirmā preses konference.

Pirmais, uz ko norādīja domes priekšsēdētājs, – šis deputātu sastāvs kļuvis gados jaunāks, un tā ir pozitīva tendence. Tieši tāpēc A. Bartaševičs nāca klajā ar iniciatīvu, ko atbalstīja deputāti: izveidot divas jaunas pašvaldības komisijas – jaunatnes lietu konsultatīvo komisiju un komisiju darbam ar nevalstiskām un sabiedriskām organizācijām.

Vēlēšanās bija vērojama zema iedzīvotāju, tostarp jauniešu, aktivitāte. Priekšsēdētājs uzskata, ka jauniešiem jānodrošina iespēja aktīvāk iesaistīties politikā, tādējādi pašiem ietekmēt savu nākotni.

Rēzeknē darbojas vairāk nekā 200 nevalstiskās un sabiedriskās organizācijas. Kaut gan dialogs ar tām ir nodibināts, atsevišķas komisijas izveide vēl koordinētākam darbam ir pašsaprotama.

Priekšsēdētājs uzskata, ka komisiju darbs, kurās strādās arī ierindas rēzeknieši, stimulēs un rādīs pārējiem piemēru, kā kļūt par aktīvu sabiedrības locekli.

Pirms vēlēšanām, kā konstatēja A. Bartaševičs, daudziem rēzekniešiem rūpēja, vai turpmākais pašvaldības kustības virziens mainīsies. Domes priekšsēdētājs apgalvoja, ka nekas būtiski nemainīsies. Mērķis ir veidot jaunas, labi apmaksātas darbavietas, kas sekmēs arī pilsētas budžeta papildināšanu.

Saskarsmē ar iedzīvotājiem atklājās arī citas tēmas, kas bija aktuālas daudziem rēzekniešiem. Piemēram, dzīvojamā fonda palielināšana. A. Bartaševičs norādīja, ka pašvaldība jau sen nolūkojusi teritorijas daudzdzīvokļu māju būvniecībai, turklāt valsts plāno atvērt attiecīgas programmas un piešķirt grantus šiem mērķiem ar nosacījumu, ka šādiem būvprojektiem būs rentabilitāte. Runa ir par īres mājokļiem un, protams, šajā jautājumā būs jāpiesaista tirgus attiecību mehānismi.

Nākamā un tikpat svarīga prioritāte – atbalsts uzņēmējdarbībai. A. Bartaševičs uzskata, ka te darbs ir organizēts labi, pašvaldība izmanto visus pieejamos mehānismus, lai nodrošinātu uzņēmējdarbībai labvēlīgāku vidi. Piemēram, veikta komunikāciju pievadīšana vairākiem zemesgabaliem, virkne uzņēmumu plāno paplašināties un palielināt darbinieku skaitu, paredzēta noliktavu ēkas izbūve Viļakas ielā, kas papildinās jau esošo rūpniecības kompleksu. A. Bartaševičs: “Esošais domes sasaukums vāks līdz šim padarītā darba “ražu”. Taču tas nenozīmē, ka uz tā arī apstāsimies. Gluži otrādi – turpināsim attīstību. Piedāvāsim investoriem sagatavotos zemesgabalus, dzīvokļus speciālistiem un citas motivējošas iespējas. Rēzekne ir pilnvērtīga pilsēta, kur ir attīstītas tādas jomas kā sports un kultūra. Mūsu tuvākajā nākotnē būs attīstība un rezultāti citās nozarēs.”

Atbildot uz pilsētas plašsaziņas līdzekļu pārstāvju jautājumiem, A. Bartaševičs informēja, ka kompānija, kas iegādājusies zemesgabalu (platībā – ap 7 hektāriem) blakus t/c “Maxima XX”, plāno būvēt norādītajā teritorijā veikalu “Depo”. Projektēšana jau uzsākta. Priekšsēdētājs atzīmēja, ka pašvaldība visādi sekmēs būvniecību, jo pilsēta ir ieinteresēta, lai minētais veikals atsāktu savu darbu Rēzeknē.

Tāpat priekšsēdētājs pastāstīja par attīstības iecerēm Rēzeknes pilskalna teritorijā, Krasta ielā un vienā zemesgabalā pie upes, kur paredzēts izveidot vairākus atraktīvus punktus/objektus, un runa ir ne tikai par mazām arhitektoniskām formām. Piemēram, pie pilskalna varētu izveidot parku, kas noformēts viduslaiku stilā. Teritorijā pie upes iecerēts izvietot nelielas viesu mājiņas un citus bonusus atpūtai un tūrismam. Pagaidām realizācijas termiņi netiek minēti, visas idejas ir izstrādes posmā. Taču fakts paliek fakts, – Krasta ielas promenādes izbūve nav galapunkts. Savukārt pagaidām – tuvākajā laikā iepretim veikalam “Mini Rimi” tiks uzstādīts ilgi gaidītais vides objekts “Ūdens pods”.

Iepriecināja ziņa par to, ka sporta centra “Celtnieks” atjaunošanas projekta pieteikums tika apstiprināts, tātad pilsētā būs vēl viena moderna sporta bāze, ko plāno nodot sporta klubu darbībai.

Ar rezultātu noslēgusies arī Kovšu ezera laivu stacijas nomas tiesību izsole. Uzņēmēji interesējas arī par kafejnīcas un kempinga zonas nomu, bet Covid-19 un ar to saistītie ierobežojumi liek investoriem izvērtēt riskus un iespējas, un gaidīt darbam labvēlīgākus apstākļus.

Pašvaldības izdevums “Rēzeknes vēstnesis”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?