Katlumāja

No 1. augusta siltumenerģijas tarifs Rēzeknē būs 30,07 eiro par megavatstundu bez PVN, kas ir par 26% zemāks, nekā šobrīd spēkā esošais tarifs. Samazināt tarifu ļāva SIA “Rēzeknes siltumtīkli” saražotās elektroenerģijas iepirkuma cenas palielināšanās.

Tomēr pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Rēzeknes siltumtīkli” valdes loceklis Aldis Mežals brīdina par to, ka jau 2021. gada beigās vai 2022. gada sākumā ir sagaidāms siltumenerģijas tarifu kāpums: “Ņemot vērā Covid pandēmijas sekas, Eiropā un valstī šobrīd ir vērojams cenu pieaugums naftai, dabasgāzei, būvmateriāliem un elektroenerģijai, kas, protams, ietekmē jebkura uzņēmuma saimniecisko darbību, bet sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem tas nozīmē tarifu sadārdzinājumu.”

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs: “Šobrīd Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā atrodas vēl viens SIA “Rēzeknes siltumtīkli” pieteikums, pēc kura izskatīšanas provizoriskais tarifs var sastādīt 44,95 eiro par megavatstundu bez PVN, kas, salīdzinājumā ar citām pašvaldībām, tāpat ir zems tarifs. Uzņēmums turpinās darbu pie tā, lai arī turpmāk ilgtermiņā būtu iespējams samazināt galīgo tarifu.”

Atgādināsim, ka SIA “Rēzeknes siltumtīkli”, plānojot uzņēmuma darbību ilgtermiņā, jau 2020. gadā noslēdza izdevīgu dabasgāzes piegādes līgumu. Tā rezultātā no 2021. gada 1. jūnija Rēzeknē siltumenerģijas tarifs tika samazināts par 20%.

Nākamajā apkures sezonā rēzekniešiem par siltumenerģiju būs jāmaksā ievērojami mazāk nekā iepriekšējā – 2020. gadā vidējais siltumapgādes tarifs bija 51,72 EUR/MWh.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?