Sestdien, 7. augustā, Rēzeknes Olimpiskā centra stāvlaukumā notiks ielu 3 pret 3 basketbola “Ghetto Basket” un ielu 3 pret 3 futbola “Ghetto football” turnīri. Pasākums plānots aptuveni 9 stundu garumā no plkst. 11.00 līdz 20.00.

“Ghetto Football” ir ielu futbola turnīrs, kurā spēle notiek 10×15 m lielā laukumā ar asfalta vai taisna bruģa segumu, katrā komandā uz laukuma ir 3 spēlētāji, 1 rezerves. Spēles ilgums ir 6 minūtes bez pārtraukumiem. Turnīrs notiek bez tiesnešiem, lai motivētu dalībniekus spēlēt godīgu spēli. Vecuma grupas, kurās dalās spēlētāji – U10, U12, U14, U16, U19, 20+. Paralēli turnīram notiks Panna 1 v 1 konkurss, kurā varēs piedalīties 3 vecuma grupās – U15, U19, 20+. Spēles mērķis ir izsist bumbu starp kājām pretiniekam vai trāpīt pēc iespējas vairāk vārtu guvumu, to tiesā un seko noteikumu ievērošanai speciāli apmācīti tiesneši. Spēlē speciālos laukumos, kuru diametrs ir 6 m un katrā laukuma pusē ir vārti.

“Ghetto Basket” ir ielu basketbola turnīrs, kas balstīts uz FIBA 3×3 basketbola noteikumiem, atsevišķos punktos pieļaujot atkāpes, kā, piemēram, spēle notiek uz asfalta. Sacensības aizvada ar 6. izmēra oficiālajām 3×3 basketbola bumbām. Turnīrā piedalīsies U12, U14, U16, Lady, U19 un Open grupas. Vīriešu Open grupa turnīrā cīnīsies par ceļazīmi uz Superfinālu, kurā galvenā balva ir biļete uz 3×3 Challengeri, kas ir pasaules mēroga sacensības 3×3 basketbolā. Turnīru atklās ar 3 punktu metienu konkursu starp Rīgas un Rēzeknes labākajiem pārstāvjiem, kurus izvirzīs pilsētas. Būs arī jauniešu slam dunk atlase.

Pasākuma vadītāji iekļaus konkursus kā spēlētājiem, tā arī skatītājiem, iesaistot viņus apkārtējos notikumos. Starp spēlēm gan dalībniekiem, gan apmeklētājiem būs iespēja atpūsties izklaižu zonā, kurā ir pieejamas dažādas galda un virtuālās spēles, piemēram, novuss, galda teniss, galda futbols, Playstation FIFA21 spēle un, protams, milzu šautriņas, kur, savācot vairāk punktu ar 3 sitieniem, iespējams iegūt balvu no Ghetto Games katras 2 stundas.

Labākie dalībnieki un komandas saņems balvas no “Ghetto Games” un projekta sadarbības partneriem.

„Ghetto Games” šobrīd ir lielākā jauniešu ielu sporta un kultūras kustība Latvijā un Austrumeiropā, kas katru gadu pulcē vairāk nekā 10 000 dalībnieku un 300 000 sekotāju medijos un sociālajos tīklos. Jau trīspadsmit gadus zem “Ghetto Games” karoga ik gadu tiek organizēti ap 60 pasākumu visā Latvijā, kas gan sportiskās, gan arī ielu kultūru un ar jauniešu aktīvu dzīves stilu saistītās aktivitātēs vienkopus pulcē latviešu un krievu valodā runājošus jauniešus vecumā no 13 līdz 34 gadiem.

Plašāka informācija par pasākumu ir pieejama “Ghetto Games” oficiālā mājaslapā www.ghetto.lv.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?