Rēzeknes pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties divu teritoriju labiekārtošanā, iesūtot idejas, kas tiks izvērtētas un nodotas projekta autoriem. Priekšlikumus var iesniegt līdz 17. augustam.

Drīzumā tiks uzsākta būvprojektu izstrāde divām pilsētas teritorijām – gar Rēzeknes upi Pils ielā 1B un Baznīcas ielā 4 jeb teritorijai pie siltumtrases un Pilskalnam pieguļošajā teritorijā jeb Pilskalna parkā. Septembra beigās notika Rēzeknes un Pleskavas pašvaldību kopīgi organizētais zaļais pilsētplānošanas hakatons (interneta vidē), kura rezultātā tika izveidotas jaunas idejas Rēzeknes upes promenādei. Tad paredzamo darbu kopums ieguva konkrētākas aprises un pašvaldība uzsāka gatavot projektus. Šo teritoriju labiekārtošanas galvenais mērķis ir padarīt Rēzeknes pilsētu daudzveidīgāku, radot vairākas vietas, kur gan rēzeknieši, gan pilsētas viesi var izbaudīt pilsētvides un zaļo teritoriju daudzveidību.

Teritorija gar Rēzeknes upi

Pilskalna parks

Šobrīd jau ir noskaidrots, ka par teritoriju labiekārtošanas būvprojektu atbildīgais uzņēmums būs SIA “Livland group”, ar kuru tuvākajā laikā tiks noslēgts līgums.

Teritorija gar Rēzeknes upi paredzēta kā brīvi pieejama aktīvās atpūtas vieta ar inovatīvu zaļo teritoriju un ūdens izmantošanu. Tā būs kā loģisks turpinājums Krasta ielas promenādei, līdz ar to ir svarīga arī konceptuālā sasaiste. Pilsētplānošanas speciālisti uzsvēra, ka šim posmam ir jākļūst par mazpārveidotu dabas teritoriju atpūtai, kur pilsētas centrā var izbaudīt dabas daudzveidību. Par īpašo objektu kļūs siltumtrase, kam būvprojektā jāparedz radošs risinājums.

Pilskalna parka izbūves galvenais mērķis ir izveidot teritoriju par apkaimes nozīmes ainavu telpu – daudzveidīgu un dzīvīgu publisko ārtelpu, kas tematiski saistīta ar pilskalna kultūrvēsturisko vērtību, paredzot vēsturiskās stilizācijas elementus,  kam piemīt kultūras vērtību atspoguļojoša atmosfēra. Nepieciešams veidot brīvi pieejamu vietu aktīvai atpūtai, lai nodrošinātu savienojumu ar citām publiskajām teritorijām, tādā veidā sasaistot vairākus kultūrvēsturiskus objektus vienotā tūrisma maršrutā (Zaļā sinagoga, katedrāle, pilskalns u.c.). Teritorijai konceptuāli jāsasaucas ar plānoto Rēzeknes pilskalna labiekārtošanas projektu un blakus esošo Krasta ielas promenādi.

Pilskalna labiekārtošanas projekta vizualizācija

“Šī ir iespēja iedzīvotājiem iesaistīties pilsētplānošanas procesā. Teritorija gar upi būs turpinājums jau izbūvētajai Krasta ielai, tāpēc gaidīsim priekšlikumus, kas attiecas uz visu gājēju promenādi, sākot jau no OCR. Savukārt Pilskalna parkam ir jābūt vienotam ar pašu pilskalnu un apkārt esošo teritoriju. Labākās idejas tiks nodotas projekta autoriem, kā arī pašvaldības speciālisti tās izmantos darbā, plānojot arī citus projektus,” paskaidroja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Lai iedzīvotājus iesaistītu pilsētas attīstības procesā un uzklausītu viņu viedokli, pašvaldība aicina iesniegt idejas teritoriju labiekārtošanai. Idejām ir jābūt pamatotām, kā arī jāņem vērā apkārt esošās teritorijas, lai tās konceptuāli būtu saistītas. Radošie priekšlikumi var būt attiecināmi gan uz vides objektiem, gan labiekārtojuma elementiem, gan arī kopējo konceptu. Idejas var būt kā priekšlikumi par aktivitātēm, kuras šajā teritorijā realizēt. Lai iesniegtu idejas uzreiz par abām teritorijām, aicinām aizpildīt atsevišķu pieteikuma anketu par katru teritoriju.

Idejas līdz 17. augustam jāiesniedz aizpildītā pieteikuma anketā elektroniski uz e-pastu natalija.jupatova@rezekne.lv. Iesniegtās idejas tiks nodotas uzņēmumam SIA “Livland group”, kas izstrādās teritoriju labiekārtošanas būvprojektu. Vislabāk pamatoto un projekta mērķiem atbilstošāko ideju autori tiks aicināti arī uz plānošanas sapulcēm, kā arī no pašvaldības saņems balvas.

3 Comments
 1. Inga Lesiņa 1 gada atpakaļ

  Prieks, ka pilsēta attīstās un ar katru gadu kāds tās stūrītis tiek labiekārtots, tas tacu pilsētai un tās iedzīvotājiem. Tomēr, es labprāt redzetu: 1) ka pilsētā nav apzimētu elektrosadalnu, TP konstrukciju, māju utt. Kā to panakt- viens no variantiem- skolās runāt par savu kultūras līmeni, attieksmi pret dzimto vietu, zemi.2) žēl izdemoleto, izpostīto pieturvietu, sanāk vieni iegulda naudu un darbu, bet daži to apgana. Ko darīt? Notvert neģēlus un viņus sodīt ar darbu, t.i., lai vņa varoņdarbs ir atjaunot radīto postu par paša ldzekliem un tad par to , lai pastasta internetā vai uzraksta avīzē (atbildot uz : kāpēc, cik ilgi, cik naudas un kādu mācību guva ). 3) Man kauns, ka Atbr.alejā nav saimnieka, apzaļumotaja- nav izravetas puķu dobes, nav ziedu puķu dobēs, nav kas palej ar ūdeni, viss izkaltis. Taču skaitās rožu pilsēta, bet kur tā ir, tikai pie Muzeja.
  4) Iebraucot Rēzeknes teritorijā gribetos redzēt nopļautas pļavas un savāktus kritušos kokus. Kur likt nokritusos kokus un zarus- kaut vai nodarbotis ar labdarīu un atdot cilvekiem kam to vairak vajag ( piem. daudzbērnu ģim., vai atdot cilvēkam ar īpašām vajadzībām).) Un kā ar mūsu vizītkarti- apbraucamo riņķu kopšanu, ziedu vai citu kārtojumu , kas atrodas uz reģinālās nozīmes ceļiem.

 2. Arvīds 1 gada atpakaļ

  Noteikti vaidzētu telšu mājiņu, vai ķempingmājiņas par lētām naudiņām kur pārlaist nakti, ja esi palicis pilsētā un iespējas ir kādas ir?

  • Armands 1 gada atpakaļ

   Man liekas kempingmājiņas būs pie Kovšu ezera, bet pie upes arī varētu būt protams.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?