Ziemeļu parka memoriāls. Stalag

Rēzeknes pilsētas dome izsludina vides objekta/ skulpturālas kompozīcijas metu konkursu memoriāla teritorijā, pieminot Otrajā pasaules kara laikā karagūstekņu nometnē Stalag-347 bojā gājušos Sarkanās armijas karavīrus mūsdienu parka teritorijā Rēzeknes pilsētas Ziemeļu rajonā.

Pēdējā gada laikā Ziemeļu rajona parks ir piedzīvojis ievērojamas izmaiņas – tas ir kļuvis daudz krāšņāks, mūsdienīgāks un ērtāks visu vecumu Rēzeknes iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Līdz ar parka rekonstrukciju tika izremontēts arī memoriāls, tā betona sienas ir noslīpētas, bet centrālā daļa noklāta ar granītu. Memoriālā ar bronzas burtiem izveidots jauns uzraksts četrās valodās. Būvdarbu laikā parkā blakus memoriāla sienai tika atrasti masu apbedījumi ar padomju karagūstekņiem, kas šeit gāja bojā pirmajos kara gados no bada, aukstuma, cietsirdīgas izturēšanās un apšaudēm. Šo apbedījumu vietā uzbērts kurgāns, un ar domes lēmumu tika atzīts, ka šeit ir oficiāla apbedījumu vieta. Lai iemūžinātu to dažu desmitu tūkstošu cilvēku piemiņu, kas atdusas nesen atrastajā masu kapā parka teritorijā, kas tika pārapbedīti Miera ielas kapos pagājušā gadsimta 60. gadu sākumā un 2020. gadā un, galvenais, kuru mirstīgās atliekas diez vai kādreiz tiks atrastas, radās ideja Rēzeknes Ziemeļu rajonā pie memoriāla izveidot vides objektu vai skulptūru (skulptūru grupu). Konkursa galvenais mērķis ir atrast augsta mākslinieciskā līmeņa darbus, kas ideāli iekļautos apkārtējā vidē un nestu ideju par mūžīgo piemiņu un cieņu pret cilvēkiem, kas ziedoja dzīvības citu labā, neatkarīgi no viņu ticības, tautības un vecuma.

Saskaņā ar metu konkursa noteikumiem darbi tiek pieņemti līdz 2021. gada 15. septembrim un konkursā var piedalīties ikviens, kura darbs būs izpildīts atbilstoši konkursa noteikumiem. Kopējais balvu fonds ir 4500 eiro. Līdz gada beigām plānots izstrādāt visu nepieciešamo tehnisko dokumentāciju, lai izveidotu un uzstādītu vides objektu/ skulptūru grupu, lai jau nākamajā gadā blakus memoriālam parādītos jauna piemiņas zīme.

Konkursa nolikums

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?