Rēzeknes pilsētas svētkos iedzīvotāji varēja pamanīt, ka pilsētas ielās parādījās vairāk nekā 100 elektriskie Bolt skrejriteņi. Pēc īpaša pasūtījuma radītais Bolt 3 skrejriteņu modelis, kas pieejams Rēzeknes iedzīvotājiem, ir izturīgs, viegls un ērti lietojams, turklāt tas ir pilnībā pārstrādājams. Mikromobilitāte ir lieliska iespēja, lai pasargātu vidi, kā arī lai pārvietošanās pilsētā būtu efektīvākas, mērojot īsas distances.

Lai pārvietošanās kļūtu vēl izdevīgāka, skrejriteņa atslēgšana uz nenoteiktu laiku būs bez maksas, savukārt par katru brauciena minūti maksa būs 0,05 eiro. Bolt aicina braucējus būt atbildīgiem un iepazīties ar lietotnē pieejamo drošas braukšanas ceļvedi.

Ar vienu akumulatora uzlādi skrejritenis var nobraukt vairāk nekā 40 km un tā maksimālais ātrums ir 25 km/h, taču lietotnē ieviests arī drošības jeb iesācēju režīms, ļaujot lietotājiem ierobežot brauciena maksimālo ātrumu līdz 15 km/h. Tāpat maksimālais ātrums tiek samazināts atsevišķās vietās pilsētās, kur gājēju blīvums ir augstāks – Rēzeknē šāda vieta ir Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā, kur maksimālais braukšanas ātrums visiem braucējiem nepārsniegs 15 km/h.

Pirms brauciena uzsākšanas katram braucējam lietotnē tiek piedāvāts iepazīties ar drošības ceļvedi. Lai tam piekļūtu, lietotājiem jāpārslēdz Bolt lietotne uz skrejriteņu režīmu un ekrāna apakšējā labajā pusē jāizvēlas vairoga ikona. Ceļvedī ietverta informācija ar drošības padomiem, “iesācēja režīms”, ļaujot ierobežot maksimālo ātrumu, kā arī informācija par vietējiem noteikumiem, kas saistīti ar mikromobilitāti pilsētā.

Cilvēki, kuriem jau ir Bolt lietotne, nospiežot skrejriteņa ikonu, var atvērt skrejriteņu nomas vietni. Cilvēki, kuriem vēl nav Bolt lietotne, to var lejupielādēt “Google Play” vai “App Store”. Pirms brauciena skrejriteni var atbloķēt, ar tālruni noskenējot QR kodu, kas atrodams uz skrejriteņa. Bolt lietotne atpazīst lietotājus, kas to izmanto pirmo reizi un parāda tiem instrukcijas, kā droši braukt un novietot skrejriteņus. Skrejriteņi tiks izvietoti bieži apmeklētās vietās pilsētas centrā un pēc brauciena tie jānovieto Bolt lietotnes kartē iezīmētajā teritorijā, vēlams velosipēdu novietnes tuvumā vai citā drošā vietā uz ietves, netraucējot pārējiem satiksmes dalībniekiem vai gājējiem. Būtiski atcerēties – skrejriteņu noma ir pieejama no 18 gadu vecuma un ar to var pārvietoties viens cilvēks.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?