Ūdens Kovšu ezera oficiālajā peldvietā atbilst visiem mikrobioloģiskajiem rādītājiem, un šajā vietā ir atļauts peldēties, liecina 2. augustā ņemto paraugu analīžu rezultāti. Savukārt, Rēzeknes upē pie Dzirnavu ielas un pie Stacijas ielas tilta ņemto paraugu rezultāti liecina, ka pieļaujamās mikrobioloģisko rādītāju normas ir pārsniegtas, līdz ar to upē peldēties nedrīkst.

Kā informēja Rēzeknes valstpilsētas domes Pilsētvides un attīstības pārvaldes Vides un ainavu pārvaldības speciāliste Natālija Siņicina, ūdens paraugos laboratorijā tiek noteikti 2 mikrobioloģiskie rādītāji – zarnu nūjiņas (Escherichia coli jeb E.coli) un zarnu enterokoki, to koncentrācija ūdenī. Šie rādītāji kalpo par indikatoriem iespējamā fekālā ūdens piesārņojuma atklāšanai, kas var saturēt slimības izraisošās patogēnās baktērijas un vīrusus. Paralēli ūdens paraugu ņemšanai, speciālisti novērtē peldvietas arī vizuāli un pievērš uzmanību ūdens krāsai, peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī, kā arī iespējamam zilaļģu savairošanās procesam.

Atgādināsim, ka ūdens kvalitāti Kovšu ezerā pārbauda Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta Latgales kontroles nodaļas speciālisti, savukārt Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūta “BIOR” speciālisti nosaka ūdens kvalitāti Rēzeknes upē.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?