Visiem Rēzeknes iedzīvotājiem, kam ir profils sociālajā tīklā “Facebook”, pieejamā grupa “Sakārtosim Rēzekni” tika izveidota pirms diviem gadiem kā viens no komunikācijas kanāliem pašvaldībai ar iedzīvotājiem. Šobrīd grupā jau ir vairāk kā 1200 dalībnieki.

Saskaņā ar grupas noteikumiem, jebkurš rēzeknietis var izvietot tajā ierakstu, kas ziņo par jebkādu pilsētas saimniecības problēmu: stihiskām izgāztuvēm, bedrēm uz ielām, lūkām avārijas stāvoklī utt. Ierakstu ļoti vēlams papildināt ar fotogrāfiju (fotogrāfijām), norādot uzņemšanas vietu un laiku (īpaši svarīgi tas ir ziemā, kad ir daudz sūdzību par nenovāktu sniegu). Vēršam uzmanību uz to, ka grupā “Sakārtosim Rēzekni” netiek publicēti ieraksti, kas neatbilst grupas mērķiem un (vai) reklāmas sludinājumi.

Visa saņemtā informācija un fotogrāfijas tiek nodotas atbilstošajiem pašvaldības speciālistiem, kuri jau tālāk koordinē iezīmētās problēmas risināšanu. Ļoti bieži gadās, ka problēmas atrisināšanai nepieciešams diezgan ilgs laiks, kas nepieciešams cenu aptaujas veikšanai, darbu izpildītāja atrašanai, materiālu iepirkšanai. Tomēr, iespēju robežās, pie katra publicētā ieraksta grupas administratoriem rezultātā vai nu jāpublicē fotogrāfija, kurā redzams, ka problēma ir atrisināta, vai arī jāpaskaidro, kāpēc konkrēto problēmu nav iespējams atrisināt.

Kā piemēru var minēt Komunālās ielas iedzīvotāju sūdzības par troksni un nakts sacīkstes zemesgabalā Komunālā ielā 8. Atbildot uz iedzīvotāju sūdzībām par privātās teritorijas Komunālā ielā, lai driftotu, klausītos skaļu mūziku utt., kas traucē naktsmieru, kontrolējot sabiedriskās kārtības ievērošanu, Administratīvā inspekcija sastādīja aktu par to, ka zemesgabala Komunālā ielā 8 teritorija (par ko sūdzas iedzīvotāji) netiek uzturēta kārtībā – tā ir piegružota gan ar sīkiem sadzīves atkritumiem, gan citiem atkritumu veidiem (automašīnu riepām, nolietotu apģērbu, salauztu sadzīves tehniku, plēvi) un bojā pilsētas ainavu. Lai novērstu administratīvo pārkāpumu, ierosināta lietvedība Nr. 3.5.14/82. Zemes īpašnieks SIA “Cigler” nav sakārtojis zemesgabalu noteiktajā laikā, kā arī nav norobežojis iebraukšanu teritorijā, lai kavētu svešu transportlīdzekļu iebraukšanu (par ko sūdzas iedzīvotāji). Tā kā faktiski tiek pārkāpts Rēzeknes pilsētas domes saistošo noteikumu Nr. 22 “Sabiedriskās kārtības noteikumi Rēzeknē” 9. punkts, ir ierosināta administratīvā pārkāpuma lieta, kas 12. augustā ir nodota izskatīšanai Administratīvajā komisijā, lai piemērotu sodu.

Pašvaldības speciālisti reaģē uz visiem ierakstiem, kas ir publicēti grupā “Sakārtosim Rēzekni” un pateicas rēzekniešiem par aktivitāti un nevienaldzību pret dzimtās pilsētas problēmām, jo tādējādi mēs visi kopā varam padarīt mūsu pilsētu vēl tīrāku, skaistāku un labiekārtotāku.

Attēlā: zemesgabala teritorija Komunālajā ielā 8 (no Administratīvās inspekcijas materiāliem).

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?