Katlumāja

2021./2022. gada apkures sezona nav aiz kalniem, tāpēc SIA “Rēzeknes Siltumtīkli” vadītājs Aldis Mežals pastāstīja par uzņēmuma gatavību kvalitatīvi un bez pārtraukumiem piegādāt klientiem siltumenerģiju, kā arī par tarifu un vispārējām tendencēm energoresursu tirgū.

A. Mežals norādīja, ka ir pabeigti gandrīz visi ieplānotie siltumtrašu remonti, rekonstrukcijas un konstatēto pārrāvumu (13 visā pilsētā) novēršanas darbi. Pašu spēkiem nomainīti 404 metri siltumtrašu: Atmodas ielā 6, Rūpnīcas ielā 6A un 10, Atbrīvošanas alejā 112, Metālistu ielā 13, Maskavas ielā 9/2 un 1A, 18. Novembra ielā 1, Kosmonautu ielā 12/2, Atbrīvošanas alejā 147A-149A. 19. augustā vēl turpinājās avārijas darbi Bērzpils ielā un Metālistu ielā 11-13.

Runājot par šķeldas katlumāju ziemeļu mikrorajonā un granulu katlumāju Vipingā, uzņēmums noregulēja stabilu darba režīmu. Dabasgāzes katlus izmantos ziemas periodā pīķa slodžu nosegšanai. Katlumāju aprīkojumu pārbaudīja tehnisko ekspertu biedrība “TUV Nord Baltic”, kas izsniedza atzinumu par to, ka SIA “Rēzeknes Siltumtīkli” ir gatava apkures sezonai. Notikusi arī Būvniecības valsts kontroles biroja plānveida vizīte, kuras laikā tika pārbaudīts, vai uzņēmums pilda konkrētus uzdevumus, kas noteikti Energoefektivitātes likumā. Nekādu pārmetumu nebija.

Ar 1. augustu apkures tarifs Rēzeknē ir 30,07 eiro par megavatstundu bez PVN. Taču A. Mežals uzsvēra, ka šī cena paliks spēkā apmēram līdz šī gada beigām. Sakarā ar cenu pieaugumu elektroenerģijai, gāzes transportēšanai, degvielai, katlumāju aprīkojuma remontam un apsaimniekošanai apkures tarifs atkal pieaugs apmēram uz 45 eiro par megavatstundu bez PVN. Salīdzinājumā ar citām pilsētām un vispārējām tendencēm energoresursu tirgū, pat pēc pieauguma tarifs Rēzeknē paliks diezgan zems līdz apkures sezonas beigām. Kā jau ziņojām pirms kāda laika, uzturēt tarifu zemā līmenī ļauj tikai līgums ar AS “Latvijas Gāze” un koģenerācijas stacijās ražotās elektrības pārdošana par palielinātu cenu.

A. Mežals: “Nevaru prognozēt situāciju pēc apkures sezonas beigām. Pašlaik viss kļūst dārgāks. Mēs pastāvīgi sekojam līdzi notikumiem tirgū, lai nepalaistu garām brīdi, kad varēs iepirkt dabasgāzi par zemāku cenu. Manuprāt, uz kopējā cenu palielināšanas fona mēs Rēzeknē spējām pareizi prognozēt situāciju un laikus pieņemt pareizus lēmumus, lai kvalitatīvi aizvadītu apkures sezonu ar samērā zemu tarifu.”

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?