No 16. līdz 22. augustam, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības  pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, Rēzeknes pilsētā norisinājās veselības veicināšanas nometne „Dzīvosim veselīgi” bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Nometnē piedalījās desmit bērni un jaunieši kopā ar pavadoņiem. Septiņu dienu laikā nometnes dalībnieki iesaistījās dažādās aizraujošās, izglītojošās un interaktīvās nodarbībās.

Katra diena sākās ar rīta rosmi dabā, dalībnieki izkustējās un guva lādiņu dienas darbiem.

Nedēļas garumā visi nometnes dalībnieki iesaistījās dažādās aizraujošās, izglītojošās un interaktīvās nodarbībās. Kopā ar pedagogiem Emīliju un Karīnu bērni izrotāja dāvanu maisiņus, kuros dalībnieki ievietoja savus nedēļas garumā darinātos darbus.

Interesants un atraktīvs bija pārgājiens apkārt Kovšu ezeram, bērniem un vecākiem bija dots uzdevums saskaitīt atpūtas soliņus apkārt ezeram, laivu piestātnes un iestādītos kociņus. Aizraujošas bija sporta aktivitātes kopā ar Tatjanu Tokarevu, kurās bērni varēja izjust kustību prieku mēģinot paskriet, lēkt, palēkties un griezties ap savu asi. Psiholoģe Jevgenija Lukaševa nometnes dalībniekiem organizēja interaktīvu nodarbību par veselīgu ēdienu, dienas režīmu un pozitīvām emocijām. Nometnes dalībnieki ar prieku devās ekskursijā uz „Bišu māju” Mežvidos, kur katrs varēja noklausīties saimnieces stāstījumu par medus produktiem un noskatīties filmu par bitēm, izgaršot vasaras ziedu medu, kā arī izliet smaržīgās vaska svecītes.

Mazajiem un lielajiem nometniekiem bija pārsteigums un prieks darboties kopā ar burbuļu meistari Alīsi Potašu – ķert ziepju burbuļus, vērot burbuļu dejas vējā, lūkoties uz visām varavīksnes krāsām, kas atspoguļojas burbulī. Bija iespēja rotaļāties ar burbuļu rīkiem, pūst burbuļus, un līdz ar to veikt elpošanas vingrinājumus. Nometnes noslēgumā katrs dalībnieks izveidoja sev skaistu ziedu “kokteiļa” pušķi, kurš atgādinās par vasaras nometni „Dzīvosim veselīgi”.

Liels paldies Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centram “Zeimuļs” par sadarbību nometnes organizēšanā un telpu nodrošināšanā.

Nometne „Dzīvosim veselīgi” tika organizēta projektā „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Rēzeknes pilsētā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/064, līg. Nr. 3.1.1.37/109).

Nometnes vadītāja Inese Muhamberga

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?