7. septembrī notika Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētāja Aleksandra Bartaševiča tradicionālā preses konference, kurā tika sniegta aktuālākā informācija par Covid-19 saslimšanas gadījumiem pilsētas skolās, kā arī par iedzīvotāju iesaistīšanu lēmumu pieņemšanā par Rēzeknes attīstību nākotnē.

Mācību stundas nav atceltas

Tikko sācies jaunais mācību gads. Skolēni pēc ilga pārtraukuma varēja atgriezties savos solos. Izglītības iestādēs veiktajā Covid-19 testēšanā atklāti daži saslimšanas gadījumi. Rēzeknes 5. vidusskolā viens gadījums konstatēts 12. klasē, savukārt Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijā – pa vienam saslimušajam 11. un 12. klasē. Šī fakta dēļ mācības netika pārtrauktas. Stundas turpinās pilnā apjomā. Saskaņā ar MK noteikumiem, vakcinētie skolēni (klasesbiedri) šādā situācijā drīkst turpināt mācīties klātienē vai pēc pašu vēlmes uz laiku pāriet uz attālinātām mācībām. Savukārt nevakcinētajiem klasesbiedriem obligāti jādodas mācīties attālināti un jāpiedalās stundās, izmantojot platformu “Zoom”. A. Bartaševičs paskaidroja, ka tā nav pilsētas skolu vadības vai domes iegriba, šādus noteikumus ir izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija, un tie jāievēro jebkurā Latvijas skolā. To faktu, ka viens no saslimušajiem bija vakcinēts, daži iedzīvotāji sāka izmantot sava noteikta viedokļa propogandēšanai. Savukārt domes priekšsēdētājs A. Bartaševičs aicināja necelt lieku ažiotāžu. Katram ir tiesības izvēlēties – vakcinēties vai nē.

Esiet sociāli aktīvi!

Visiem pieejamā grupa “Sakārtosim Rēzekni” sociālajā tīklā “Facebook” izveidota pirms diviem gadiem kā viens no komunikācijas kanāliem starp pašvaldību un pilsētas iedzīvotājiem. Patlaban grupā jau ir vairāk nekā 1200 dalībnieku. Jebkurš interesents var izvietot tajā savu ierakstu, ziņojot par kādu problēmu pilsētas saimniecības jomā.

Paralēli pašvaldības portāla rezekne.lv sadaļā “Ziņo par problēmu” pieejama interaktīvā karte, kurā var norādīt piefiksētā bojājuma vietu un tad sekot līdzi jautājuma risināšanai. To darīs atbildīgie speciālisti. Diemžēl vēlme norādīt uz trūkumiem ir pārāka par vēlmi paust priekšlikumus par pilsētas tēla uzlabošanu.

A. Bartaševičs norādīja uz šādu faktu: jūlija nogalē ar mērķi iesaistīt rēzekniešus pilsētas plānošanas procesā pašvaldība aicināja paust priekšlikumus par divu teritoriju labiekārtošanu, proti, zemesgabaliem pie pilskalna un gar Rēzeknes upi, Pils un Bērzpils ielu apkaimē. Tika saņemti četri pieteikumi, kaut gan pilsētā ir krietni vairāk iedzīvotāju, un to vidū ir pietiekami daudz cilvēku ar vispusējām zināšanām un interesantām idejām.

Domes priekšsēdētājs aicināja nepalikt vienaldzīgiem un aktīvāk piedalīties pilsētas dzīvē. Dome arī turpmāk rīkos iedzīvotāju aptaujas, lai noskaidrotu cilvēku viedokļus un iegūtu lietderīgus ierosinājumus.

Vandālisma profilakse

“Nedrīkst būt vienaldzīgiem arī pret huligānu, zagļu un vandāļu darbībām. Viņi bojā ne savu, bet mūsu kopīgo īpašumu,” norādīja A. Bartaševičs.

Daudz neapmierinātības sociālajos tīklos izraisa pusaudži, kuri uzvedas huligāniski atjaunotajā Kultūras un atpūtas parkā. Bet cik pieaugušo, redzot, ko dara jaunieši, aizrādīja viņiem, nevis vienaldzīgi pagāja garām? Jā, parkā un pilsētā ir uzstādītas videonovērošanas kameras, bet labāk tomēr neaizlaist situāciju līdz vandālisma aktam.

Pamptreku un ielu trenažierus vēl pat nepaspēja nodot ekspluatācijā, un jau atradās cilvēki, kuri nozaga svaru stieņu diskus. Vainīgie jau ir atrasti, nozagtais īpašums atgriezts, bet kāds taču redzēja, kā zagļi krāva diskus, bet nepaziņoja par to…

Ielu remonts

Šovasar pilsētā tika remontētas ielas. Kādam var šķist, ka varēja salabot vēl vairāk, taču jebkura projekta sagatavošana ceļa remontam ir laikietilpīgs process. Parasti iedzīvotāji redz tikai šī darba nelielu daļu un tikai tad, kad būvnieki sāk asfalta ieklāšanu.

A. Bartaševičs paziņoja, ka ir sācies remonts Rīgas ielā. Rezultātā pilsētā būs vēl viena moderna iela ar veloceliņu, kā arī šajā mikrorajonā tiks piesaistītas privātas investīcijas uz summu 11 milj. eiro. Jau ir pieteikušies uzņēmēji, kuri pauž gatavību atvērt šajā apkaimē savas ražotnes.

Noslēdzies iepirkums par ceļa seguma atjaunošanu Kooperatīvajā šķērsielā un Pulkveža Brieža ielas posmā. Darbus veiks SIA “Ceļi un tilti”. Diemžēl bez rezultāta noslēdzās atklātais konkurss par Dzirnavu ielas un Atmodas ielas remontu, izsludināti atkārtoti konkursi.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?