“Abrahams Edelmans. 20. gadsimts. Vēstule” – tā saucas grāmata, kuru izdevusi domnīca “Creative Museum” latviešu, krievu un angļu valodās un kuras prezentācija notika sestdienas, 11. septembra, vakarā Rēzeknes sinagogā.

Zīmīgi, ka grāmatas prezentācijā bijā klāt arī pats autors Abrahams Edelmans, kas dzimis 1938. gadā Rēzeknē un dzīvojis Kārsavā, Rīgā un Maskavā. Jaunā grāmata domnīcai “Creative Museum” ir savdabīgs almanahos “Ebreju Rēzekne” un “Kārsavas stāsti I” sākto pētījumu cikla turpinājums. Bijušā kārsavieša grāmata vēstuļu formātā gandrīz simtgades garumā sniedz unikālu iespēju ienirt pagātnē ar tās priecīgajiem un ļoti traģiskajiem notikumiem, jo pats teksts ir ļoti viegli lasāms un ir iespēja iepazīties ar ģimenes dokumentiem un fotogrāfijām pat no 19. gadsimta beigām.

Uz tikšanos ar grāmatas autoru uz sinagogu atnāca tie, kurus interesē vēsture kopumā un konkrēti Latgales ebreju kopienas vēsture: Rēzeknes ebreju kopienas locekļi, muzeja un bibliotēku pārstāvji, pilsētas domi pārstāvēja izpilddirektors Raimonds Olehno. Daži grāmatas “Abrahams Edelmans. 20. gadsimts. Vēstule” eksemplāri tika nodoti pilsētas bibliotēkām, tāpat šo grāmatu var saņemt Zaļajā sinagogā.

Attēlā grāmatas autors Abrahams Edelmans (A.Lebeda foto)

1 Comment
  1. zoja 1 gada atpakaļ

    Pārdomām – kādēļ grāmata nav Jidišā vai ivritā….

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?