Kopš Rēzeknē ir parādījušies elektriskie skrejriteņi “Bolt”, pašvaldība saņem daudz sūdzību saistībā ar šī transportlīdzekļa neatbilstošu izmantošanu. Ļoti bieži iedzīvotāji izsaka neapmierinātību par to, ka skrejriteņi pēc brauciena ir nomesti trotuāra vidū un traucē gājēju kustību un ka cilvēki, izmantojot skrejriteņus, neievēro ceļu satiksmes noteikumus, tādējādi apdraudot gan gājējus, gan autovadītājus.

Rēzeknes pašvaldībai nav nekādu iebildumu pret tik mūsdienīgu, mobilu un ekoloģisku transportlīdzekli kā elektriskais skrejritenis, neatkarīgi no tā vai tas pieder privātpersonām, vai ir nomai pieejamais “Bolt”, tomēr būtiski ir sekot līdzi, lai pilsētas ielas būtu pilnīgi drošas visiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Atgādināsim, ka elektrisko skrejriteņu “Bolt” izmantošana paredz arī obligātu drošības noteikumu ievērošanu, tas ir, ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu (brauciet, pēc iespējas, pa veloceliņiem, netraucējot apkārtējiem) un atbildīgu transportlīdzekļa novietošanu (novietojiet skrejriteni pie velosipēdu novietnēm un neaizsprostojiet ceļu gājējiem).

Ļoti bieži uz “Bolt” skrejriteņiem var redzēt bērnus vecumā līdz 18 gadiem vai arī, kad vienu skrejriteni izmanto divi cilvēki, ko aizliedz elektrisko skrejriteņu “Bolt” ekspluatācijas noteikumi. Diemžēl šādas vecāku, kuru bērni un pusaudži izmanto elektriskos skrejriteņus izklaidei, nevis lai pārvietotos pa pilsētu, bezatbildības rezultātā slimnīcā arvien biežāk nonāk pacienti (īpaši bērni!) ar nopietnām traumām, kas gūtas, izmantojot elektriskos skrejriteņus.

Lai izbeigtu noteikumos neatļautu skrejriteņu izmantošanu, Rēzeknes pašvaldība aicina fiksēt izteiktākos drošības noteikumu neievērošanas gadījumus (kad “Bolt” skrejriteni izmanto bērns vai pusaudzis, kuram noteikti vēl nav 18 gadi, vai kad uz viena skrejriteņa pārvietojas divi cilvēki, vai arī braukšanas maniere apdraud citus cilvēkus) un sūtīt fotogrāfijas vai video Administratīvajai inspekcijai, norādot attēla uzņemšanas laiku, uz e-pastu pavels.savickis@rezekne.lv. Saņemtā informācija tiks vai nu uzreiz pārsūtīta Valsts policijai, vai arī “Bolt” tīkla operatoriem, lai noskaidrotu personu, kas ir apmaksājusi konkrēto braucienu.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?