Sestdien, 18. septembrī, plkst. 12.00 ieslēgsim Latvijas TV, REplay.lv, lai būtu klātesoši brīnišķīgā, vēl nebijušā notikumā Latvijas TV tiešraides koncertā “Svētki esam mēs”. Tiešraidē dziedāsim, dejosim, spēlēsim un gavilēsim! Un šoreiz ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā. Tiešraidē pieslēgsimies Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam Rīgā, uzgavilēsim Zemgalei Jelgavā pie pils, Kurzemei Kuldīgā pie Ventas rumbas un Latgalei Rēzeknē pie Latgales vēstniecības GORS, jo svētki ir tur, kur esam mēs! Tos radām sirdī un domās, te un tagad!

Visas dienas garumā tradīciju krāsainību parādīs instrumentālie un vokāli instrumentālie ansambļi, popgrupas, folkloras kopas un deju kolektīvi, kori, pūtēju orķestri, teātra pulciņi un jaunie stāstnieki. TV skatītājus gaidīs sirsnīgas, emocionālas un iedvesmojošas satikšanās ar bērniem un jauniešiem no visas Latvijas.

Vēl jo lielāks prieks redzēt uzstājamies savējos – Rēzeknes pilsētas izglītības un kultūras iestāžu kolektīvus: Rēzeknes sākumskolas vokālo ansambli “Noskaņa” (vadītāja Svetlana Bilinska), Rēzeknes sākumskolas un Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas kori “Saules” (vadītāja Svetlana Bilinska), Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzijas jaukto kori “Impresija” (vadītājas Svetlana Bilinska, Aija Cīrule-Leiduma), Rēzeknes 5.vidusskolas meiteņu kori “Zīlītes” (vadītāja Iveta Kepule), Rēzeknes Tehnikuma jaukto kori (vadītāja Solvita Pavlovska), Rēzeknes valsts poļu ģimnāzijas tautas mūzikas ansambli “Jandāliņš” (vadītāja Silvija Slavika), ARPC “Zeimuļs” un Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centra folkloras kopas “Vīteri” (vadītājas Sandra Stare, Elīna Reinika).

Plkst. 17.00 svētku programmu turpinās īsfilma “Saulesvija. Citāds dziesmu svētku gājiens”, kurā parādītas aizkulises, kā tapa trīs nedēļu ilgs notikums, kurā ar īpašu svētku auto cauri visai Latvijai ceļu veica svētku organizatori un sveicēji. Šī ceļa simbols – Saules ripa – dziesmu un deju svētku sajūtu nogādāja bērniem visos Latvijas novados, kaut uz mirkli ļaujot sajust šos svētkus, lai arī šogad nebija iespējas visiem būt kopā.

Neparastajā dziesmu un deju svētku gājienā varbūt ieraudzīsi sevi kā tautas deju kolektīvu (vadītājas Inese Indriksone, Sandra Juste, Maira Gribuste, Inga Peļņa, Inguna Zeiļa, Diāna Gurgāne, Vineta Pavlova, Gunta Sidorova, Marika Vaičule) dejotāju vai kā zēnu kora (vadītāji Ināra Zlidne, Jānis Veļičko) dziedātāju, vai kā meiteņu koru dalībnieku (vadītājas Svetlana Bilinska, Iveta Kepule, Dace Viša), vai kā jauktā kora (vadītāji Svetlana Bilinska, Aija Cīrule-Leiduma, Ināra Zlidne, Tatjana Davidovska, Larisa Kravčenko, Solvita Pavlovska) dziedātāju, vai kā orķestra dalībnieku (vadītāji Jānis Pavlovskis, Deniss Smirnovs), vai kā mākslas jomas dalībnieku (vadītājas Nandita Kirejeva, Maija Gailuma, Jevģēnija Dudukalova, Skaidrīte Romančuka, Svetlana Patmalniece, Silvija Deičmane, Antoņina Vasiļjeva), vai kā folkloras kopu “Vīteri” (vadītājas Sandra Stare, Elīna Reinika), vai tautas mūzikas, vokālo ansambļu (vadītāji Silvija Slavika, Svetlana Bilinska) dalībnieku?

Būs interesanti, jo “Svētki ir tur, kur esam mēs. Svētki ir tādi, kādi esam mēs”. Līdz ar to Svētki var būt arī manā, Tavā, visu mūsu sirdīs!

Paldies visiem, īpaši mūsu, Rēzeknes pilsētas Svētku kolektīviem, viņu vadītājiem par degsmi, aizrautību, sadarbību un radošumu! Paldies par atbalstu Svētku dalībnieku lielākajiem atbalstītājiem – vecākiem, Rēzeknes pilsētas domei, Izglītības pārvaldei, Kultūras pārvaldei.

Rēzeknes pilsētas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju Svētku koordinatore Ilona Stramkale

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?