Skaistā rudens sestdienā jau septīto gadu pēc kārtas Preiļos notika Jāzepa Pīgožņa balvas pasniegšanas ceremonija labākajiem Latvijas māksliniekiem – ainavistiem. Un jau otro gadu konkursa galvenā balva dodas uz Rēzekni, jo par konkursa uzvarētāju kļuva Rēzeknes pilsētas Goda pilsonis, mākslinieks Osvalds Zvejsalnieks.

Ainavu glezniecības konkursā 2021. gadā savus darbus iesniedza pavisam 103 visdažādākā vecumposmu autori, kas dzīvo visdažādākajos Latvijas nostūros un glezno eļļas, akrila un akvareļtehnikās. Galvenais, kas viņus vieno, ir mīlestība uz Latviju, dzimtajām vietām un tiekšanās parādīt Latvijas dabas skaistumu.

Apsveikt Osvaldu Zvejsalnieku ar tik prestižo balvu pasākumā Preiļu Kultūras namā atbrauca liela rēzekniešu atbalsta grupa, tostarp arī Rēzeknes pašvaldības (domes izpilddirektora Raimonda Olehno personā) un Latvijas mākslas akadēmijas Latgales filiāles pārstāvji.

Pērn, 2020. gadā, Jāzepa Pīgožņa konkursa galveno balvu saņēma rēzekniete, māksliniece, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas gleznošanas un zīmēšanas pasniedzēja Agra Ritiņa.

Foto no Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja arhīva

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?