Ziemeļu parks. Memoriāls

Apkopojot šā gada augusta sākumā izsludinātā vides objekta/ skulpturālās kompozīcijas Ziemeļu rajona parkā metu konkursa rezultātus, konkursa komisija pieņēma lēmumu izvirzīt divus piedāvātos maketus sabiedriskajai apspriešanai.

Atgādināsim, ka metu konkursa mērķis bija atrast idejas vides objekta izveidei memoriāla teritorijā Rēzeknes Ziemeļu rajonā (Atmodas ielā 5), atceroties nacistu karagūstekņu nometnē bojāgājušos Sarkanās armijas karavīrus, lai saglabātu vēsturisko piemiņu par notikumiem, kas risinājās mūsdienu pilsētas teritorijā, kā arī lai apliecinātu cieņu un iemūžinātu nometnes teritorijā kritušo piemiņu, neatkarīgi no viņu tautības, vecuma un ticības.

Cienījamie rēzeknieši, lūdzam atbildēt uz jautājumu. Kurš no diviem konkursa darbiem (Nr.1 vai Nr.2) pilnīgāk atbilst izsludinātajiem konkursa mērķiem? Balsošana notiks līdz 30. oktobrim, bet novembra sākumā tiks apkopoti oficiālie konkursa rezultāti.

Kādu vides objektu uzstādīt Ziemeļu rajona parkā?

Balsojums ir noslēdzies

8 Comments
 1. Armands 11 mēnešiem atpakaļ

  Nevajag nekādu skulptūru, pietiek ar uzrakstu.

  • Edgars 11 mēnešiem atpakaļ

   100% pievienojos!

 2. Edgars 11 mēnešiem atpakaļ

  Būtu tikai jābrīnās, ka izsludinātā vides objekta skulpturālās kompozīcijas konkursā uzvarētu sērojošais sievietes tēls nacionālajā latviešu tautastērpā.
  Rēzekne ir kļuvusi par īstenu krievu guberņu, kur drīzāk uzslies pieminekli matrjoškai, nekā pieļaus to, ka vinnēs latvju zeltene.

  • Annele 11 mēnešiem atpakaļ

   interesanti gan, ko tai “latvju zeltenei” meklēt sarkanarmijas karagūstekņu nometnē? tā tautumeita varētu skumt vēl brāļu kapos vai tirgus laukuma piemiņas vietā, varētu priecīgāku tautumeitu uzlikt pilskalnā vai kādā upes līkumā promenādē, vai vipingas mežaparkā.
   bet tajā memoriālā viņai galīgi nav vietas – nekādas loģikas (ja padomā, nevis akli cīnās par nezin ko)

 3. Oskars 11 mēnešiem atpakaļ

  Man tīkamāks 2. variants

 4. Lidija 11 mēnešiem atpakaļ

  2. skulptūra

 5. Svetlana 11 mēnešiem atpakaļ

  Grandiozi

 6. ruta 10 mēnešiem atpakaļ

  Neder ne viens , ne otrs variants. Pirmais uzdzen bailes. Netālu bērnu spēļu laukumi, bet pirmajā objektā tās rokas aiz restēm, liekas ka tūlīt saķers, baismīgi paliek. Jau viens objekts Rēzeknē pie mūzikas skolas ir briesmīgs- stāv cilvēks un pacēlis uz augšu izrautu koku no zemes. Rēzeknē visi piemiņas objekti ir drūmi, labi ka novāca tos skumjos akmeņus pie domes. Vienīgi pie muzeja Kūkojam piemiņas objekts ir labestīgs. Otrs variants ar tautu meitu vispār šai piemiņas vietā neder. Kādas vērtēšanas komisijas pieņem lēmumus un izvirza apspriešanai šādus objektus, jo ar tiem mums būs jāsadzīvo.

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?