Ceturtdien, 30. septembrī, Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” īstenoja neformālās līdzdalības aktivitāti “Kafija ar politiķiem”, kuras laikā vairāk nekā 40 Rēzeknes vispārizglītojošo mācību iestāžu audzēkņi tikās ar Rēzeknes valstspilsētas domes deputātiem, ievērojot valstī visas epidemioloģiskās drošības prasības. Šīs tikšanās mērķis tika vērsts uz skolēnu pašpārvalžu darbību un savstarpēju sadarbību.

Neformālajā aktivitātē piedalījās Rēzeknes valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs, domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un sociālajos jautājumos Lidija Ostapceva, domes deputāti Aleksejs Grehovs, Jāzeps Korsaks, Voldemārs Platacis, Leila Rasima, Olga Strode, Juris Guntis Vjakse un Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings.

Šīs tikšanās laikā Rēzeknes valstspilsētas vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēni iepazīstināja domes deputātus ar savām skolēnu pašpārvaldēm, to darbību, mērķiem un uzdevumiem, kā arī vēlāk kopīgi izstrādāja rīcības plānu un aktivitātes visam 2021./2022. mācību gadam. Skolēnu pašpārvalžu darbā iesaistās aktīvākie skolu jaunieši, pārstāvot tajās savas skolas un arī citu skolēnu intereses. Tā ir vieta, kura spēj apvienot jauniešus viena mērķa labā, bet diemžēl pieredze rāda, ka skolēnu pašpārvaldēs jaunieši darbojas tikai savu skolu intereses vadīti, īstenojot un piedaloties lielākoties tikai savu skolu pasākumos. Tieši šī dalība diskusijā ļāva jauniešiem kopīgi plānot nākotnes aktivitātes, sadarbībā ar citām skolu pašpārvaldēm, tika apspriests arī jautājums, kādu sniegumu var dot skolēnu pašpārvaldes jaunieši Rēzeknei.

Šis ir tikai viens solis pretī veiksmīgai skolēnu pašpārvalžu un Jaunatnes lietu nodaļas savstarpējai komunikācijai, jo arī oktobrī jaunieši ir aicināti uz triju dienu aktivitātēm, kurās profesionāļu vadībā diskutēs un apspriedīs pašpārvalžu lomu.

Uz tikšanos jau oktobrī!

Informāciju sagatavoja Jaunatnes darbiniece Dana Pavlukevica

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?