Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs” sadarbībā ar Valsts robežsardzes koledžu un Rēzeknes valstspilsētas domes Sporta pārvaldi 24. septembrī īstenoja piedzīvojumu aktivitāti, kurā tika iesaistīts 21 Rēzeknes valstspilsētas Jauniešu domes jaunietis. Aktivitātes mērķis tika vērsts uz audzēkņu izpratnes veicināšanu par problēmām, kas ir saistītas ar bēgļu gaitām. Sadarbības aktivitāte tika īstenota Valsts robežsardzes koledžas Profesionālās un taktiskās apmācības centra mācību poligonā “Janopole”, kur jauniešus sveicināja Valsts robežsardzes koledžas pārstāvji: Valsts robežsardzes koledžas direktors pulkvedis Mariks Petrušins, docētāji un kadeti.

Aktivitātes laikā jauniešiem bija iespēja darboties praktiski, pilnvērtīgi iesaistoties un izprotot vārda “bēglis” skaidrojumu, par pamatu ņemot šī brīža situāciju Eiropā un Latvijā. Jaunieši kopā ar Valsts robežsardzes koledžas docētājiem un kadetiem izspēlēja reālās dzīves situācijas, kuru laikā katrs personīgi varēja izjust, kādas sekas var rasties, ja nelikumīgi tiek šķērsota robeža pārvadātāju pavadībā, kādas emocijas var izjust, bēgot no uzbrucējiem pāri robežai, kā iekārtot telšu ciematiņu, ja nepastāv citas iespējas, kur nakšņot, kā arī meklēt patvērumu un tikt aizturētiem.

Jauniešiem šī aktivitāte raisīja dažādas emocijas – gan saviļņojumu un pārdzīvojumu, gan arī neizpratni un cīņu ar savām emocijām. Viennozīmīgi, katrs no iesaistītajiem jauniešiem šo pieredzi vērtē kā pozitīvu, jo tā ļāva izzināt un izprast robežsarga profesiju, iejusties bēgļa lomā, attīstīt noteiktas iemaņas savas drošības nodrošināšanai.

ARPC Jaunatnes lietu nodaļas vārdā vēlamies pateikt sirsnīgu paldies katram šīs aktivitātes īstenotājiem – personālam un dalībniekiem – par iespēju novērtēt to, kas mums ir un kādos apstākļos mēs nevēlētos būt un nokļūt.

Sargiet sevi un esiet veseli!

Informāciju sagatavoja Eleonora Ivanova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?