No 23. līdz 30. septembrim Latvijā jau septīto gadu pēc kārtas notiek Eiropas Sporta nedēļa, kuras norisi koordinē Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP). Pasākuma mērķis ir motivēt cilvēkus vairāk un biežāk būt kustīgiem, veicināt sportošanu un fizisko aktivitāti, vairojot izpratni par kustīguma ieguvumiem veselībai, darba spējām un vispārējai dzīves kvalitātei. Veselīga dzīvesveida ieradumu maiņas aktualitāte nopietni palielinājusies IT attīstības un Covid-19  apstākļos. Rezultātus varam sasniegt tikai pakāpeniski – mainot bērnu attieksmi un paradumus, mācot un izglītojot dzīvot aktīvi visur, kur mēs esam – gan laukos, gan pilsētvidē. Arī Latvijas skolu sporta federācijas  (LSSF) vadība izteica aicinājumu visām Latvijas skolām piedalīties Eiropas skolu sporta dienā (ESSD), nosakot pasākuma intervālu daudz plašāku – visu  septembra mēnesi un piedāvājot skolām brīvu izvēli pasākumu formāta izvēlei – pārgājienus, sporta dienas, stafetes.

Rēzeknes sporta skolotāji plānoja un organizēja fiziskās aktivitātes pasākumus diezgan sarežģītos apstākļos, kad daudzām skolu klasēm bija noteikts pilnīgi vai daļēji attālinātais mācību process. Rēzeknes izglītības iestāžu 2.-3. klašu 153 izglītojamie 23. septembrī piedalījās kopīgā Netradicionālo stafešu pasākumā Rēzeknes Sporta pārvaldes stadionā.

Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas atraktīvajā Tūrisma dienā “Kalējos” 16. un 17. septembrī  piedalījās visi izglītības iestādes audzēkņi, kuriem šajās dienās bija klātienes mācības. Rēzeknes 2. vidusskolas sākumskolas stafešu pasākumā piedalījās 164 izglītojamie. Netradicionālas sporta aktivitātes atsevišķās klašu grupās tika organizētas 5. vidusskolā. Jautri un atraktīvi pasākumi pirmo klašu audzēkņiem tika organizēti 6. pamatskolā. Rēzeknes internātpamatskolas – attīstības centra pedagogi savā skolā organizēja netradicionālu spēļu pasākumus sadarbībā ar brīvprātīgajām no Itālijas, 30. septembrī pilsētas stadionā notika šīs skolas audzēkņu “Sportiskais rītiņš”.

Paldies aktīvajiem skolu sporta skolotājiem par pasākumu organizēšanu. Lai kustība un aktivitāte kļūst par mūsu dzīves nepieciešamību un patiesu, nemainīgu vērtību!

Informāciju sagatavoja BJSS sporta metodiķe Zigrīda Vasiļkova

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?