Ūdens pods

Līdz ar rudens iestāšanos, ir atklāts pavisam jauns vides objekts, kas beidzot ir ieradies savā vietā un Rēzeknes upes krastos ir gatavs priecēt ikvienu garāmgājēju. “Ūdens pods” ir lielizmēra stilizēts ūdens trauks, kas papildināts ar tekoša ūdens elementu. Tas atrodas Rēzeknes upes krastos un apzināti veidots kā modernā stilistikā realizēta atsauce uz Latgales keramikas mantojumu, izmantojot vienu no populārāko Latgales keramikas saimniecības trauku formām.

Rēzeknes upe ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas veido pilsētas vizuālo tēlu, sevī ietverot arī lielu potenciālu tālākai attīstībai. Tāpēc 2019. gadā Rēzeknes Tūrisma attīstības centrs izsludināja konkursu “Vides objekta dizaina izstrāde Rēzeknes gājēju promenādē gar Rēzeknes upi”, kura mērķis bija rast ideju un veidot laikmetīgu, vizuāli izteiksmīgu vides objektu gājēju promenādē gar upi, respektējot pilsētvidi un vienlaikus radot oriģinālu, Rēzeknes tēlam atbilstošu vides objektu. Konkursa darbu izvērtēšanas rezultātā, visaugstāk tika novērtēts autora Valda Majevska darbs „Ūdens pods”, kas tika pozicionēts kā modernā stilistikā veidota atsauce uz Latgales keramikas mantojumu, izmantojot vienu no populārākajām Latgales keramikas saimniecības trauku formām.

Oficiālais ideju konkursa noslēgums bija tikai sākums. Nākamais solis bija atbilstošas vietas izvēle, vides izvērtēšana, kā rezultātā, objektam tika izraudzīta vieta netālu no gājēju tiltiņa, iepretim t/c “Rimi”. Lai realizētu ieceri ar tekošu ūdeni, tika izvēlēts izmantot esošo drenāžas cauruli, vienlaikus vides infrastruktūras defektu pārvēršot par efektu. Tika sastādīts arī labiekārtošanas darbu projekts, lai izveidotais “Ūdens pods” atrastos sakārtotā un diennakts tumšajā laikā labi apgaismotā vietā.

Ceram, ka jaunais “Ūdens pods” būs ne vien redzams atgādinājums par mūsu kultūrvēsturisko mantojumu un tradīcijām, bet arī jauns impulss piepildīt pilsētvidi ar kvalitatīvu un jēgpilnu vides mākslu, kas neapšaubāmi rada patīkamu vidi pašiem pilsētniekiem, kā arī tūristus piesaistošas, interesantas vietas.

0 Komentāru

Komentāri

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

*

Sazinies ar mums

Nosūtiet mums ziņu un mēs ar Jums sazināsimies.

Sūta
©2022 Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība

Log in with your credentials

Forgot your details?